Poznański deweloper ukarany przez UOKiK

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na poznańskiego dewelopera za niedozwolone klauzule w umowach przy sprzedaży mieszkań na osiedlu Strzeszyn Park w Poznaniu.

Postępowanie wobec poznańskiej spółki 3DOM UOKiK wszczął w październiku 2018 roku. Wątpliwości budziły niektóre klauzule wzorca umowy, które deweloper oferował klientom zainteresowanym mieszkaniami na osiedlu Strzeszyn Park w Poznaniu.

„Cztery klauzule uznaliśmy za niedozwolone. Deweloper wykorzystywał swoją pozycję i narzucał konsumentom niekorzystne dla nich warunki. Na przykład chciał ograniczyć kary za opóźnienie w przeniesieniu prawa własności i wydaniu lokalu do maksymalnie 5 proc. ceny mieszkania. Oznacza to, że poniósłby takie same konsekwencje niezależnie od tego, czy by się spóźnił o 100 dni, czy o 2 lata”
Marek Niechciał, prezes UOKiK


Za zastosowanie klauzul niedozwolonych UOKiK nałożył karę o łącznej wartości 157 506 złotych. Dodatkowo, deweloper został zobowiązany do wysłania listów poleconych do wszystkich klientów, w których poinformuje o tym, że wskazane klauzule są bezskuteczne.

Decyzja jest na razie nieprawomocna. Firma 3DOM ma miesiąc od dnia jej otrzymania na odwołanie do sądu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA