Nowa siedziba dla poznańskich strażaków i ratowników ma być gotowa w przyszłym roku

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Za niecały rok ma być gotowa nowa siedziba dla części poznańskich strażaków i ratowników, która powstanie na poznańskiej Woli. Podpisano umowę na budowę kompleksu budynków dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego.

Nowa siedziba powstanie w rejonie ul. Lotniczej i 5 Stycznia na poznańskiej Woli. W kompleksie kilku budynków znajdzie się m.in. Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania, który aktualnie mieści się w Forcie II w ramach tymczasowego rozwiązania. Powstanie również miejsce stacjonowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego "Mistral" oraz Ochotniczej Straży Pożarnej - Grupa Ratownictwa Specjalistycznego. Obie jednostki wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy budynki, w tym magazyn, strażnica i wozownia, w której będzie można garażować pojazdy OSP. Budowa została podzielona na etapy, a całość ma być gotowa w kwietniu 2020 roku. Dzięki temu, już na wiosnę strażacy i ratownicy będą mogli pełnić swoją służbę w o wiele nowocześniejszych i lepszych niż do tej pory warunkach. Zyska także sprzęt, który będzie przechowywany w odpowiednich warunkach i przy dobrym zabezpieczeniu m.in. przed czynnikami zewnętrznymi. Całość kosztować będzie około 8 milionów złotych.

Wykonawcą zlecenia jest wybrana w przetargu firma Constructo Sp. z o.o. sp.k., której przekazano dziś teren pod budowę.

Co warte podkreślenia, to już kolejna związana z bezpieczeństwem mieszkańców i poprawą warunków pracy dla strażaków, która realizowana będzie w tym rejonie Poznania. Przy ul. 5 Stycznia powstaje już nowoczesna siedziba dla JRG 4. Inwestycja dofinansowywana jest ze środków miejskich i powiatowych. Lokalizacja ma zapewnić zabezpieczenie zarówno zachodniej części Poznania jak i gmin ościennych. Zakończenie budowy nowej siedziby JRG 4 planowane jest na koniec tego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA