Straż miejska podsumowała pierwsze pół roku interwencji na Starym Mieście

Straż miejska podsumowała pierwsze sześć miesięcy 2019 roku pod kątem interwencji na Starym Mieście w Poznaniu. Funkcjonariusze przyznają, że to rejon Poznania, w którym jest o wiele więcej interwencji niż w pozostałych dzielnicach. Największym problemem wciąż pozostają nieprawidłowo zaparkowane samochody.

Pierwsze sześć miesięcy 2019 roku to aż ponad 39 tysięcy zgłoszeń interwencji od mieszkańców, spośród których 26 tysięcy zostało przekazanych telefonicznie, a 13 tysięcy pocztą elektroniczną.

Aż 62% ze zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, z czego zdecydowana większość dotyczyła centralnych części dzielnicy. Wystawiono około 4800 wezwań do zapłaty i założono ponad 3200 urządzeń blokujących koła. W 467 przypadkach interwencja zakończyła się odholowaniem pojazdu na parking strzeżony.

Na terenie Starego Miasta dużym problemem wciąż jest spożywanie alkoholu na ulicy. Przez pierwsze 6 miesięcy roku straż miejska przekazała 639 osób do ODON.

Poza zgłoszeniami od mieszkańców, straż miejska reaguje także na zaobserwowane przez operatorów monitoringu miejskiego sytuacje. Od stycznia do czerwca 2019 roku podjęto 1500 interwencji po sygnale od operatora. Dotyczyły one m.in. dewastacji mienia, kradzieży, bójek, a nawet osób poszukiwanych listami gończymi.

Na Starym Mieście przeprowadzono również 1612 kontroli czystości i drożności dróg, usunięto 11 wraków i wykonano 876 interwencji w sprawie zaniedbań porzadkowych na terenie nieruchomości. Straż miejska zabezpieczała również imprezy masowe, szczególnie w rejonie Starego Rynku i placu Wolności. Łącznie było to 9610 godzin. Ponadto, przeprowadzono również interwencje wobec 482 osób żebrzących, spośród których 85 dotyczyło obcokrajowców.