Wakacje na wsi - policja z powiattu poznańskiego przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Okres wakacyjny to czas, gdy wiele osób spędza czas poza miastem wyjeżdżając na wieś, np. do rodziny. To także czas, w którym część mieszkańców wsi zostaje w domu z uwagi na wzmożoną ilość pracy w polu. Z myślą o jednych i drugich policjanci powiatu poznańskiego prowadzą działania "Razem bezpieczniej".

Jak zauważa policja, w okresie letnim, bardzo dużo osób spędza czas na obszarach podmiejskich powiatu poznańskieego przy akwenach wodnych. Funkcjonariusze podczas akcji "Razem Bezpieczniej" przypominają o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas zabawy i relaksu nad jeziorami czy stawami.

Policjanci pamiętają także o mieszkańcach wsi i odwiedzają gospodarstwa rolne, by przypominać o zagrożeniach jakie mogą wydarzyć się w życiu codziennym, szczególnie podczas pracy w polu.

Podkreślają także istotę przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uruchamiania maszyn rolniczych, rozładunku zbiorów ze szczególnym uwzględnianiem osób znajdujących się w pobliżu. Przypominają również o tym, by dzieci nie bawiły się w pobliżu maszyn rolniczych.

Mieszkańcy powiatu poznańskiego dostają również specjalne broszury, w których wymienione są m.in. zasaday bezpieczeństwa podczas żniw.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA