Kulturalne lato Na Wolnym powraca. Na początek atrakcje dla dzieci

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Estrada Poznańska FB
REKLAMA

W niedzielę, 14 lipca, rozpocznie się kolejna edycja Lata Na Wolnym, czyli atrakcji kulturalnych na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem atrakcji dla najmłodszych mieszkańców.

Akcja Lato #NaWolnym rozpoczęła się cztery lata temu i na stałe wpisała się w kalendarz letnich wydarzeń kulturalnych w mieście. W tym roku na poznaniaków po raz kolejny czekają spektakle dla dzieci i dorosłych, kino plenerowe oraz koncerty.

W niedzielę, 14 lipca, przygotowano atrakcje dla najmłodszych. O godzinie 16:30 Teatr Fuzja zaprosi dzieci na "Pograjki". W kolejnych tygodniach spektakli dla małych poznaniaków będzie więcej. W programie do końca sierpnia znalazły się również "Jaś i Małgosia", "Nowe szaty króla", "Byczek Fernando" i "Chodź na słówko".

Do tej pory wszystkie wydarzenia były bezpłatne. W tym roku Miasto musiało jednak wprowadzić opłaty. Wszystko przez uchwalone przez Parlament zmiany w rozliczaniu podatku VAT, na podstawie których instytucje kultury traktowane są jak przedsiębiorcy, co oznacza, że nawet przy organizacji bezpłatnych wydarzeń, muszą odprowadzić 23% podatku. Wprowadzono symboliczne opłaty, które w zależności od wydarzenia kosztują od 2 do 5 złotych za bilet.

Inauguracja sezonu #NaWolnym dla nieco starszych poznaniaków nastąpi dzień, później, czyli w poniedziałek, 15 lipca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA