Co robić w sobotę w Poznaniu?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Koncerty, wycieczki z przewodnikiem, warsztaty ekologiczne, letnie kino "pod chmurką" oraz spektakl teatralny na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznaniaków w najbliższy weekend.  

Ekologiczne warsztaty na plaży

Osoby, które odwiedzą Plażę Miejską Wilda, będą mogły wziąć udział w całodziennych warsztatach i wykładach na temat domowej hodowli roślin, ekologii oraz idei "less waste" w domu. W programie znalazły się m.in. warsztaty tworzenia wiszących ogrodów i zajęcia z upcyclingu (wtórnego przetwarzania odpadów). Chętni dowiedzą się także, jak własnoręcznie zrobić środki czystości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/378489999468490/

Godz. 15-20.30, Plaża Miejska Wilda (ul. Piastowska 71, dojście od ul. Jordana). W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione na inny termin.

Udział jest bezpłatny.

Lato na Targach - piłkarskie emocje

Trening piłkarski z Akademią Reissa oraz warsztaty rolkowe z RollRunners - to wszystko czeka na poznaniaków, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Sportowe emocje to część atrakcji w ramach akcji "Lato na Targach". W programie znalazły się też animacje na plaży. Taki sam program obowiązuje także w niedzielę. 

Więcej informacji na temat akcji "Lato na Targach" można znaleźć na stronie wydarzenia - https://www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od ul. Głogowskiej)

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Wycieczka po Ostrowie Tumskim

Brama Poznania zaprasza na intrygujące spotkania z bohaterami z przeszłości. Podczas wycieczki z przewodnikiem można będzie zobaczyć zabytki Ostrowa Tumskiego i poznać ich historię. To atrakcja skierowana do całych rodzin - dzieci, dorosłych i seniorów. 

Więcej informacji na stronie Bramy Poznania - http://bramapoznania.pl/lato19-ostrow-tumski-przepis-na-sukces/

Godz. 17, Śluza Katedralna (róg ul. Dziekańska)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rodzinne poranki teatralne

W ramach projektu "Sąsiedzki dom sztuki" Dom Sąsiedzki zaprasza dzieci, a także całe rodziny na przedstawienie "Pracownia snów", czyli opowieść o malarce Marii Anto i jej sennych podróżach. W programie oprócz przedstawienia kamishibai przewidziane są także weekendowe warsztaty rodzinne.

Godz. 11, Dom Sąsiedzki (ul. Bukowa 2a, wejście od ul. Kasztanowej)

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Miasta Poznania, udział w nim jest bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/2724495564259503/

Piłkarskie atrakcje w Posnanii

Wraz z rozpoczynającym się sezonem 2019/20 nadszedł czas na zaprezentowanie składu drużyny Lecha Poznań. O oprawę muzyczną oraz prowadzenie wydarzenia zadba Jacek Mezo Mejer. Na osoby, które wezmą udział w prezentacji, będzie czekała możliwość spotkania z piłkarzami, zdjęcia, a także promocje zakupowe.

Godz. 13, Galeria Posnania (ul. Pleszewska 1)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia Lecha Poznań - https://www.facebook.com/events/2409562895988934/

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA