Ruszyła siódma edycja Lata na Targach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się siódma edycja akcji „Lato na Targach”. Przez siedem tygodni poznaniacy, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi będą mogli korzystać z szeregu atrakcji jakie przygotowano. Nie zabraknie warsztatów, animacji, zajęć sportowych, zabaw, kina plenerowego i porad specjalistów.

„Lato na Targach” zaprasza do siebie już po raz siódmy w historii. Zwykle rozpoczynało się wraz z zakończeniem roku szkolnego, jednak w tym roku, z uwagi m.in. na Szczyt Bałkański na terenie MTP, inauguracja nastąpiła 10 lipca.

W ramach wydarzenia przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W tym roku, odbywać się będą od środy do niedzieli i niemal każdego dnia swoje „5 minut” będzie miała inna tematyka.

Środy upływają pod hasłem „Lato zdrowe i międzypokoleniowe”. W programie znalazły się m.in. bezpłatne badania lekarskie, w tym EKG, a także porady i konsultacje specjalistów. W te dni szczególnie mocno promowane będzie zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie można również wziąć udział w warsztatach prozdrowotnych i edukacyjnych.

Środa będzie także pierwszym z dwóch dni w tygodniu, w którym będzie się odbywać Kino Plenerowe MTP.

Kolejny dzień, czyli czwartki od rana skupiać się będą na półkoloniach i atrakcjach dla grup zorganizowanych. Wieczorami poznaniacy zostaną zaproszeni na kolejny pokaz w ramach Kina Plenerowego MTP.

Piątki to poza animacjami i grami także atrakcje historyczne. „Piątki z PeWuKą” to zwiedzanie terenów targów z przewodnikiem, a także gry miejskie związane z Powszechną Wystawą Krajową.

Soboty i niedziele będą upływać pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. Będą m.in. zajęcia z piłki nożnej i warsztaty rolkowe.

Codziennie podczas trwania akcji do dyspozycji uczestników będą także boiska , strefa wypoczynku, ogród, plaża, plac zabaw, hulajnogi elektryczne, strefa animacji, czytelnia, wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego, planszówki, ping-pong, koszykówka i wiele innych atrakcji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA