Poznań jednym z najlepszych polskich miast dla rodzin z dziećmi. W zestawieniu ustępuje jedynie Warszawie

Autor: A. Karczewska fot. pixabay grafika: ikalkulator
REKLAMA

Poznań jest drugim najbardziej przyjaznym rodzinom miastem w Polsce. Stolica Wielkopolski ustępuje w rankingu jedynie Warszawie, wyróżniając się m.in. największą dostępnością przedszkoli spośród dużych polskich miast.

Ranking „Miasta przyjazne rodzinom” został opracowany przez portal ikalkulator.pl. Porównano w nim 10 największych miast w Polsce badając warunki życia dla rodzin w każdym z nich.

Autorzy badali m.in. poziom bezpieczeństwa, koszty życia, rozrywki i zajęć dodatkowych, a także liczbę publicznych placówek oświatowych.

W zestawieniu Poznań zajął drugie miejsce ustępując jedynie Warszawie. Podium zamknął Gdańsk. Stolica Wielkopolski wyróżnia się m.in. najniższym wskaźnikiem bezrobocia, które wynosi obecnie około 1,3% mieszkańców, a także największą ilością przedszkoli i szkół podstawowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zaległości musi nadrobić w liczbie żłobków - pod tym względem jest dopiero 5. miastem spośród uwzględnionych w rankingu.Jak się okazuje, w Poznaniu nie jest najgorzej pod względem jakości powietrza. Stolica Wielkopolski znalazła się na trzecim miejscu - za Szczecinem i Gdańskiem - w zestawieniu miast, które mogą pochwalić się najmniej zanieczyszczonym powietrzem (spośród uwzględnionych w rankingu).

Są jednak punkty, w których Poznań prezentuje się słabo. Okazuje się, że zajęcia dodatkowe dla dzieci są w stolicy Wielkopolski jednymi z najdroższych w kraju. Więcej płacą jedynie rodzice dzieci w Warszawie i Krakowie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA