Lato na Madalinie rzuca kolejne wyzwanie! Jakie tym razem?

Autor: A. Karczewska fot. Madalina fb
REKLAMA

„Jedz dobrze!” to hasło kolejnego wyzwania Lata na Madalinie. Co przygotowano w ramach rozpoczynającego się weekendu? Choć jak zwykle najwięcej atrakcji zaplanowano dla najmłodszych, to i nieco starsi mieszkańcy Poznania znajdą coś dla siebie.

Lato na Madalinie to coroczny cykl weekendowych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych odbywających się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego. W tym roku, na prośbę mieszkańców zajęcia zaczynają się już w piątek. Każdego tygodnia poznaniacy dostają nowe „wyzwanie”. Tym razem będzie to „Jedz zdrowo!”. Co przygotowano?

Jeszcze dzisiaj o godzinie 12:30 odbędzie się trening umysłu dla seniorów, a o 15:30 dzieci będą mogły pobawić się w konstruktorów podczas zabaw klockami konstrukcyjnymi. O godzinie 17;30 będzie można nauczyć się obrony przed napastnikiem podczas zajęć z samoobrony.

W sobotę, przez cały dzień na terenie Madaliny odbywać się będzie „Błotna Kuchnia”. Co to takiego? Najlepiej przyjść i przekonać się samemu! Oprócz tego w programie znalazły się również „taneczne talenty i nowe instrumenty”, czyli zajęcia dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które rozpoczną się o godzinie 11:30.

Pół godziny później rozpocznie się zbieranie zdjęć, pocztówek i albumów w ramach akcji „Foto Wilda”, której celem jest ukazanie Wildy i jej historii okiem mieszkańców i w oparciu o ich wspomnienia. Pamiątki zbierane będą do godziny 16:00.

Na godzinie 12:45 zaplanowano zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych w ramach akcji „Anglo-Maluch”.  Z kolei w godzinach 13:00-15:00 trwać będą „Integry”, czyli spotkania przy grach integracyjnych.  Do wyboru będzie szereg gier towarzyskich, karcianych i planszowych dla poznaniaków w każdym wieku.

O 13:30 kolejne spotkanie „Angielski w działaniu”, czyli lekcja językowa dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. O 14:00 kolejna okazja do skorzystania z warsztatów animacji poklatkowej (uwaga: uczestnicy warsztatów z założenia powinni brać udział w obu częściach w sobotę i niedzielę, aby kontynuować prace.).

Na godzinę 15:00 zaplanowano warsztaty robienia plyndzy i nie tylko, czyli projekt „tradycyjnie, zdrowo i gwarowo”. Już 1,5 godziny później do tanecznego szaleństwa zostaną zaproszeni najmłodsi podczas „tańcy-hulańcy”, a po nich, o 17:30 swoje zajęcia z tańca współczesnego będą miały nieco starsze dzieci.

Niedziela rozpocznie się od gimnastyki buzi i języka oraz zabaw logorytmicznych dla dzieci w ramach akcji „Logo-Maluch”. O 12:00 druga część warsztatów animacji poklatkowej. Pół godziny później kolejne spotkanie w ramach cyklu „Senso-Maluch”, czyli zajęć sensorycznych dla najmłodszych.

O 14:00 rozpoczną się warsztaty tworzenia smacznych i zdrowych sałatek. O 15:30 zajęcia taneczne dla każdego, czyli „Breakdance na Madalnie”. Godzinę później „Masa solna”, czyli „zamiast przesalania, trochę ugniatania”. Dzień zakończy tradycyjne Madalingo, czyli bingo z nagrodami.

Dodatkowo, pomiędzy zajęciami na uczestników czekają bańki mydlane i animacje sportowe. Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA