Jak wygląda postęp prac przy budowie ul. Łebskiej i jej okolic?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Trwają prace przy budowie ul. Łebskiej, Żukowskiej, Łagowskiej i Kociewskiej, które z dróg gruntowych zmienią się w bardziej bezpieczne i komfortowe uliczki osiedlowe. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Do tej pory wspomniane ulice miały charakter gruntowy. Wiązało się to z powstawaniem dziur, nierówności, a także błota w czasie deszczu i kurzu podczas suchych dni. Sytuacja wpływała także na bezpieczeństwo w ruchu drogowym z uwagi m.in. na brak wyraźnie oddzielonego pasa jezdni i miejsca dla pieszych. Odwodnienie odbywało się powierzchniowo.

Sytuacja zmienia się dzięki inwestycji, której realizacja rozpoczęła się w maju. Drogi staną się bardziej komfortowymi i bezpieczniejszymi - jezdnia zyska nową nawierzchnię, wykonane zostaną odpowiednie odpływy i zmontowane będą krawężniki.

Do tej pory wykonano już kanalizację deszczową w ul. Kociewskiej, Żukowskiej i na odcinku ul. Łebskiej, między ul. Kociewską i Słupską. Aktualnie kontynuowane są prace w kierunku ul. Sianowskiej.

Wybudowano już krawężniki i podbudowy z kruszywa na odcinku ul. Kociewskiej, między ul. Słupską i Łebską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA