"Co zmalował Ryszard Kaja?" - dziś otwarcie nowej wystawy w Galerii na Dziedzińcu

Autor: A. Karczewska fot. J. Wittchen
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

„Co zmalował Ryszard Kaja?”. To pytanie, a jednocześnie tytuł wystawy, która od dziś będzie dostępna w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru. To przekrój multidyscyplinarnego dorobku Ryszarda Kai i opowieść o jego życiu. Do jej stworzenia Stary Browar zaprosił przyjaciół i współpracowników artysty.

Ryszard Kaja to polski malarz, grafik, scenograf i plakacista, który swoje dzieła prezentował nie tylko w galeriach w całym kraju, ale także i innych państwach. Pochodzący z Poznania artysta zmarł w kwietniu 2019 roku. Wystawa w Galerii na Dziedzińcu to przekrój jego dorobku artystycznego i ukazanie historii jego życia. Znajdują się tam zarówno plakaty, jak i twórczość malarska, projekty kostiumów i scenografii teatralnych jak i pamiątki rodzinne i prywatne fotografie czy fragmenty dzienników artysty.

„Zorganizowanie wystawy Ryszarda Kai w zgodzie z obecnymi „galeryjnymi” trendami byłoby zbrodnią przeciwko naturze tego artysty. Mówił o sobie, że jest mieszczańsko-barokowy, a minimalizm jest mu obcy. Wzięliśmy to sobie do serca i galerię wypełniliśmy po brzegi. Nie było mowy o czystej aranżacji, kilku pracach ustawionych w pustej białej sali.”
Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru, współorganizatorka projektuPrzy tworzeniu wystawy organizatorzy chcieli zaprezentować różnorodne osiągnięcia artystyczne Ryszarda Kai. W Galerii na Dziedzińcu będzie można zobaczyć m.in. plakaty z popularnej serii „Polska”.

Wernisaż wystawy zaplanowano na dzisiaj, na godzinę 18:00. Dostępna będzie aż do 30 września w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru, codziennie, w godzinach 12:00-20:00. Bilety wstępu kosztują 10 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA