Największa scena w historii jarocińskiego festiwalu

Autor: Kurier PAP fot. pixabay
REKLAMA

Od kilku dni trwają prace związane z budową sceny Jarocin Festiwal 2019. To będzie największa scena w historii jarocińskiego festiwalu. Ogromna produkcja, z koncertami granymi na żywo, jak na legendarny Jarocin przystało.

Jarocin od wielu lat jest tym miejscem, gdzie młode kapele mogły zagrać to, co grały na swoich podwórkach, to, co chciały, a nie to, co ktoś każe im grać. To było filarem i tym, co odróżniało Jarocin od innych występów muzycznych. - To jest największa wartość tego festiwalu. Teraz szukamy narzędzi do promocji tych kapel, po to, by jak najwięcej osób zobaczyło je nie tylko na Maratońskiej w Jarocinie, ale i w całej Polsce – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Stąd udział telewizji i produkcja koncertu telewizyjnego, w którym wystąpi zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych . - Te młode zespoły to naprawdę świetne kapele, które nie odbiegają poziomem od gwiazd – dodaje burmistrz Jarocina.Będzie się można o tym przekonać już pierwszego dnia festiwalu, kiedy trzy zespoły ubiegać się będą o tytuł zwycięzcy tegorocznego Jarocina. O tym, kto nim zostanie zdecyduje publiczność w głosowaniu sms-owym.

Tegoroczna edycja wydarzenia stawia na polską muzykę, na świetne zespoły, które z Jarocinem kojarzą się od lat, a które wnoszą do swojej twórczości pewien powiew świeżości. Tak, jak w przypadku nowego projektu Marka Piekarczyka z rockowymi utworami w ciekawych aranżach, z udziałem orkiestry wiolonczelistek i przyjaciół z muzycznej sceny: Piotra Cugowskiego i Ukeje.

Jarocin Festiwal 2019 będzie też doskonałym miejscem do świętowania jubileuszy artystów, dla których Jarocin był i zawsze będzie ważnym miejscem. 40-lecie zespołu Dżem, 30-lecie pracy artystycznej Renaty Przemyk, 25-lecie zespołu Cree.

Jak podkreśla producent Jarocin Festiwal 2019, Mariusz Woźniczka z firmy Visionair, festiwal w Jarocinie zawsze był festiwalem wolności artystycznej, dlatego mimo udziału telewizji, także w tym roku artyści będą mieli zapewnioną swobodę wypowiedzi. - Telewizja ma tylko podglądać, to co zaplanowaliśmy, a nie narzucać artystom swoją wizję, bo to byłoby ze szkodą dla tego wspaniałego festiwalu – podkreśla Mariusz Woźniczka. I co ważne, w Jarocinie koncerty - także telewizyjne - będą na żywo.

W ponad dwugodzinnym koncercie telewizyjnym zobaczymy wspomnianych wcześniej: Sebastiana Riedla, Marka Piekarczyka, Piotra Cugowskiego, Ukeje, Renatę Przemyk, Kasię Kowalską, Róże Europy, Happysad, Sidney’a Polaka, Lemona, Mrozu, Tabu, Grubsona, Marcelinę. W drugiej części koncertu telewizyjnego obchodzić będziemy jubileusz Dżemu. Półtorej godziny niezapomnianych dźwięków legendy tego festiwalu. Koncert zakończy projekt True Colors Band & DJ Live.

Jarocin Festiwal 2019 zagra pod hasłem „Zostaw serce na ziemi”. Ta wspaniała akcja prowadzona przez Fundację dla Transplantacji ma na celu rozpowszechnienie idei przeszczepów, ratujących ludzkie życie i zdrowie.

Wydarzenia festiwalowe wybiegają poza scenę na Maratońskiej. Głośno i energetycznie będzie na jarocińskim rynku już. Od piątku do niedzieli organizatorzy zapraszają na Festiwal food trucków z koncertami i animacjami dla dzieci. W sobotę o 14.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się slam poetycki, czyli turniej, podczas którego każdy może przeczytać swój autorski tekst. To może być fragment opowiadania, wiersza, piosenki, ale możliwości są nieograniczone. Tego samego dnia, ale o 15.00 na rynku zaplanowano Festiwalowy Zlot Motocyklowy.

W niedzielę, 14 lipca w samo południe, w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Sitko, autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach. Słowo wstępne napisał Sebastian Riedel, który specjalnie dla fanów Ojca wystąpi w Spichlerzu z akustycznym koncertem. Spotkanie wzbogaci wystawa pamiątek po Ryśku Riedlu i wspólne wysłuchanie niepublikowanych nagrań. W ten sposób Jarocin upamiętni przypadającą 30 lipca - 25. rocznicę śmierci charyzmatycznego wokalisty Dżemu.

Po spotkaniu o godz. 15.00, w ruinach kościoła św. Ducha, odprawiona zostanie msza św. za zmarłych muzyków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA