Jeden prowadził ciężarówkę bez przerwy przez 36h, inni posługiwali się cudzymi kartami czasu pracy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. witd
REKLAMA

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na drodze stanowi poważne zagrożenie, zwłaszcza, gdy prowadzą kilkudziesięciotonowe pojazdy. Właśnie dlatego, kierowcy zawodowi muszą przestrzegać dodatkowych przepisów i wykonać wskazane badania. Ich czas pracy jest także kontrolowany. Niestety, wciąż nie brakuje takich, którzy fałszują karty czasu pracy lub posługują się cudzymi. W ostatnim czasie inspekcja transportu drogowego ujawniła przypadek, gdy kierujący jechał ciężarówką przez 36 godzin bez przerwy.

Inspektorzy ITD z Leszna już po raz kolejny zatrzymali kierowców pracujących w tej samej miejscowości w powiecie pleszewskim, którzy posługiwali się cudzymi kartami pracy. W takich przypadkach karta jest konfiskowana, a kierujący karany wysokim mandatem.  Ostatnie interwencje zakończyły się mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych dla jednego i 2,2 tysiąca złotych dla drugiego kierującego.

Ponadto wszczęto również postępowania administracyjne wobec przewoźników na kwotę 14 tysięcy oraz ponad 52 tysiące złotych.

Posługiwanie się cudzymi kartami nie było jedynym nieprawidłowym zachowaniem ze strony kierowców. Obaj poruszali się pojazdami ciężarówymi w niedzielę przed godziną 22:00, pomimo obowiązywania okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Jeden z nich nie posiadał także ważnego badania technicznego dla przyczepy ciężarowej.

Innym niebezpiecznym zachowaniem "popisał" się trzeci kierowca. Jak się okazało, prowadził on samochód ciężarowy bez wymaganej przerwy przez 36 godzin i 23 minuty. Mężczyzna został ukarany mandatem na kwotę aż 13 150 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA