"Biblioteka na rowerze" dla małych i dużych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. CK Zamek
REKLAMA

Już jutro kolejne spotkanie w ramach akcji „Biblioteka na rowerze” CK Zamek. Specjalnie skonstruowany rower z zapasem ciekawych książek dla dzieci i ich rodziców, prowadzony przez bibliotekarza wyjedzie ponownie „w teren” i spotka się z małymi poznaniakami i ich opiekunami.

„Biblioteka na rowerze” to cykliczna akcja Centrum Kultury Zamek, która odbywa się w lipcu i sierpniu. Specjalnie skonstruowany rower staje się „biblioteką na kółkach” z książkami dla dzieci i dorosłych.

Rower staje w parku przy Operze, gdzie bibliotekarz pokazuje najmłodszym poznaniakom książki i czyta ich fragmenty. Nie brakuje również ciekawych zabaw nawiązujących do wybranych pozycji. Zdarza się także, że uczestnicy zabierani są do nietypowego, kolorowego namiotu.

Akcja ma na celu nie tylko zachęcenie do czytania od najmłodszych lat i zainteresowanie dzieci książkami, ale także promowanie czytania dzieciom przez rodziców i opiekunów. Bibliotekarz chętnie podpowiada dorosłym tytuły jakie mogą zainteresować ich pociechę.

Najbliższe spotkanie to Mikro-podróże cz.1: z wizytą w bajkowym pokoju i piwnicy pełnej zagadek z książkami "Mały pokój z książkami" i "Piwnica”. Odbędzie się w czwartek, 11 lipca, o godzinie 11:00 w Parku przy Operze. W razie złej pogody, CK Zamek zaprasza do siebie - zbiórka przy czerwonej tubie na parterze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA