Szczyt Bałkański zabezpieczało ponad tysiąc policjantów z całej Polski

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Policja podsumowała ubiegłotygodniowy Szczyt Bałkanów Zachodnich, który odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie zabezpieczało ponad tysiąc funkcjonariuszy policji.

Szczyt Bałkański odbywał się w dniach 3-5 lipca, jednak przygotowania do niego trwały o wiele dłużej, a służby były postawione w stan gotowości jeszcze zanim pierwsi goście dolecieli do Poznania.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno polityków i głowom państw biorącym udział w Szczycie, jak i mieszkańców stolicy Wielkopolski. Funkcjonariuszy z Poznania wsparli koledzy z różnych formacji i miast z całej Polski. Byli wśród nich zarówno policjanci ruchu drogowego jak i grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, policjanci kryminalni i funkcjonariusze służby kontrterrorystycznej.

Łącznie wydarzenie zabezpieczało ponad tysiąc funkcjonariuszy policji, zarówno na terenie MTP i wokół niego, jak i na terenie całego miasta, w tym na lotnisku i trasach przejazdu. Użyto specjalistycznych sprzętów i pojazdów.

Nie odnotowano żadnych zakłóceń i incydentów w związku ze Szczytem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA