Poznań rozpoczął wypłatę świadczeń 500+. Poznaniacy złożyli już ok. 30 tysięcy wniosków

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

W poniedziałek, 8 lipca, czyli dokładnie tydzień po uruchomieniu możliwości składania wniosków o świadczenia wychowawcze, Poznań rozpoczął wypłacanie środków w ramach świadczenia "Rodzina 500+". Do tej pory dokumenty w tej sprawie złożyło około 30 tysięcy poznaniaków.

Wnioski przyjmowane są od 1 lipca, ale tylko w wersji online. Ci, którzy chcą złożyć dokumenty w formie papierowej muszą poczekać do 1 sierpnia.

Jak wynika z informacji Poznańskiego Centrum Świadczeń, do tej pory wnioski złożyło około 30 tysięcy uprawnionych. Centrum ma trzy miesiące na rozpatrzenie wniosku, jednak część decyzji już została wydana, a podania rozpatrzone pozytywnie. Wczoraj rozpoczęła się wypłata pierwszych środków, a w kolejnych dniach realizowane będą kolejne wypłaty.

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze, czyli tzw. "500+" przysługuje na każde, także pierwsze dziecko, bez względu na dochody rodziców czy opiekunów. Po zmianach, w Poznaniu skorzysta z niego około 70 tysięcy dzieci, czyli o około 30 tysięcy więcej niż do tej pory.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA