"Lato na Targach" powraca - inauguracja już jutro

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Już jutro rozpocznie się kolejna edycja Lata na Targach. Od rana odbywać się będzie festyn otwarcia, podczas którego na uczestników czekać będą m.in. bezpłatne badania i porady specjalistów, a także jazdy testowe hulajnogami elektrycznymi, czytanie bajek i wierszy dla dzieci, zajęcia sportowo-rekreacyjne, a także kino plenerowe. Będzie również okazja do znakowania swojego roweru.

„Lato na Targach” odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co roku na poznaniaków czeka szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym zajęcia sportowe, boiska do siatkówki plażowej, kino plenerowe, warsztaty czy animacje dla dzieci.

Tegoroczne otwarcie letniego sezonu na MTP zaplanowano na 10 lipca. Już jutro od godziny 10:00 aż do północy odbywać się będzie szereg atrakcji i wydarzeń.

W godzinach 10:00-16:00 trwać będzie festyn „Lato zdrowe i międzypokoleniowe”, który będzie promować zdrowie i bezpieczeństwo. W programie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne i muzyczne, a także quizy, malowanie twarzy i szereg innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo, będzie można również skorzystać z bezpłatnego badania EKG, zmierzyć ciśnienie krwi, przebadać słuch czy skonsultować się z dietetykiem.

Na terenie MTP pojawi się również stoisko ze zwierzętami i eksponatami poznańskiego ogrodu zoologicznego oraz sprzęt ratowniczy i porady z zakresu bezpieczeństwa nad wodą.

W godzinach 10:30-13:30 będzie można odbyć jazdy testowe rowerami i hulajnogami elektrycznymi. Z kolei między 10:30 a 11:00 rozpocznie się akcja „Czytam i czuję”, podczas której znani poznaniacy czytają dzieciom bajki i wiersze. Do projektu zaproszono m.in. wiceprezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego i poznańską legendę piłki nożnej, Piotra Reissa.

Policja prowadzić będzie akcję „Poznański rower - bezpieczny rower”. W godzinach 11:00-14:00 będzie można oznakować swój jednoślad co jest często „odstraszaczem” dla złodziei rowerów, a także pomaga przy identyfikacji właściciela w razie kradzieży.

Między 11:00 a 14:00 odbywać się będą zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci w ramach „piłkarskich emocji z Akademią Reissa”. Pozostałe zajęcia ruchowe i warsztaty dla dzieci oraz zabawy z animatorami zaplanowano na godziny 11:00-15:00.

W godzinach 12:00-18:00 trwać będzie „Sportowy pawilon”, czyli atrakcje sportowe w pawilonie numer 1, gdzie czekać będą m.in. badminton, koszykówka, piłka halowa i tenis stołowy. Otwarcie sezonu letniego na rolkach i wrotkach zaplanowano na 18:00-22:00.

Nie zabraknie także jednej z popularniejszych atrakcji Lata na Targach, czyli Kina Plenerowego. W środę, w godzinach 21:30-00:00 odbędzie się pokaz filmu „Bohemian Rhapsody”.

Wszystkie atrakcje w ramach Lata na Targach dostępne są bezpłatnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA