"Każdy tego typu obszar jest bezcenny z punktu widzenia walki ze smogiem" Poznań wyjaśnia decyzję o rezygnacji z pola golfowego

Autor: Codzienny poznań AK x-news
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego tygodnia miejscy urzędnicy podjęli decyzję o zaprzestaniu szukania inwestora na budowę pola golfowego na poznańskich Krzyżownikach i zalesieniu tego terenu. Jak wyjaśnia wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska, to jeden z elementów walki ze smogiem w mieście.

O decyzji urzedników pisaliśmy na naszym portalu. Na działce pomiędzy ul. Słupską, Polanowską i Białoborską w poznańskich Krzyżowanikach miało powstać pole golfowe, ale przez 14 lat nie znalazł się chętny na taki obiekt inwestor. Miasto Poznań chce zmienić dotychczasowe plany i w tym miejscu stworzyć las poprzez zalesienie terenu. By móc podjąć działania w tym kierunku konieczna jest jednak zmiana planu zagospodarowania przestrzennego.

Jak wyjaśnia wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska, takie działanie jest podyktowane nie tylko względami ekonomicznymi, ale także przyszłościowymi i środowiskowymi. Zalesienie około 60 hektarów działki ma być jednym z elementów miejskiej walki ze smogiem.

"Każdy zadrzewiony teren i tego typu obszar jest bezcenny z punktu widzenia walki ze smogiem. Poza tym, zmienia się charakter dużych polskich miast, mieszkańcy oczekują oddania przestrzeni miejskiej do ich użytku. Te dwa aspekty zadecydowały, że rezygnujemy z pola golfowego, które notabene powstaje w gminie sąsiedniej "
Katarzyna Kierzek-Koperska, wiceprezydent Poznania

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA