Hulajnogi na chodnikach i przyszłość PKS Poznań - o czym będą dziś dyskutować radni?

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Poznańscy radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania poza m.in. kwestiami planów przestrzennych i nadawania nazw ulic w różnych rejonach miasta, zajmą się także problemem m.in. zaparkowanych hulajnóg, rowerów i skuterów w przestrzeni publicznej, przyszłości PKS, a także zieleni miejskiej i ochrony przyrody w mieście. Zajmą się także przygotowaniami do wyborów ławników.

Podczas sesji radni będą m.in. powoływać specjalne Komisje i Zespoły potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia wyborów na ławników. Zajmą się także m.in. planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonów m.in. „Osiedle Przyjaźni - część północna, „Dolina Bogdanki”, rejon ul. Liliowej, „w rejonie ul. Wrzesińskiej”, „w rejonie ulic Solna-Działowa”, „Morasko - Radojewo-Umultowo” oraz „Łacina - Południe - część B”.

Radni będą głosować także nad wprowadzeniem zapisu o ulgach w transporcie publicznym, na podstawie którego osoby kwalifikujące się do różnych ulg na przejazdy będą mogły korzystać tylko z jednej z nich.

Podczas sesji zostanie również poruszony temat przyszłości poznańskiego PKS. Miasto chce zawrzeć porozumienie z powiatem poznańskim, by to powiat organizował przewozy na terenie powiatu, a nie miasto Poznań. Najpierw PKS miałoby zostać przejęte przez powiat, natomiast docelowo zostanie powołany związek gminno-powiatowy. Miałoby to zakończyć sytuację, w której Miasto Poznań finansuje przewozy na terenach poza granicami miasta.

Radni zajmą się dziś także problemem rowerów czwartej generacji, a także hulajnóg i skuterów miejskich. Choć jest to uzupełnienie komunikacji publicznej i stanowi alternatywę dla innych środków transportu, to ich parkowanie i pozostawianie w przestrzeni publicznej budzi zastrzeżenia. Pojazdy są czasem zostawiane na środku chodnika, ściezki rowerowej czy przy torowisku. Problemy zgłaszają także osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim, którym trudno ominąć niektóre z nich na wąskich chodnikach, czy osoby niewidome, dla których jest to niespodziewana przeszkoda na drodze.

Radny Łukasz Kapustka chce, by prezydent Miasta Poznania podjął działania mające na celu eliminację zagrożeń, jakie wynikają z niewłaściwego korzystania, a konkretnie parkowania w przestrzeni publicznej przez użytkowników poszczególnych systemów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA