Seria włamań do domów w Poznaniu i powiecie poznańskim

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Poznańska policja zatrzymała 42-latka, który podejrzany jest o liczne włamania na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Zabezpieczono różnego rodzaju przedmioty, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Osoby, które rozpoznają swoją własność proszone są o kontakt z funkcjonariuszami.

Od kilkunastu miesięcy policjanci zajmowali się sprawą włamań do domów jednorodzinnych na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Każdy ze śladów i tropów był dokładnie analizowany. Dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy i współpracy z Prokuraturą udało się doprowadzić do zatrzymania 42-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży.

Zatrzymany usłyszał 37 zarzutów kradzieży z włamaniem, a straty jakie powstały na skutek przestępstw oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. Łupem złodzieja najczęściej padały pieniądze, biżuteria, zegarki czy monety kolekcjonerskie.

Decyzją sądu, 42-latek został objęty tymczasowym aresztem. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań policjanci zabezpieczyli szereg przedmiotów, które prawdopodobnie pochodzą z kradzieży. Zdjęcia części przedmiotów opublikowano na profilu Wielkopolskiej Policji na portalu Facebook, a osoby, które rozpoznają swoją własność, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na ul. Szylinga 2. Policjanci mają do wglądu znacznie więcej rzeczy jakie odzyskali podczas zatrzymania mężczyzny. 

Cała galeria udostępniona przez policję dostępna jest tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA