Poznańska drużyna wygrała Mistrzostwo Polski w squashu

W miniony weekend we Wrocław Squash Club drużyny z całego kraju wałczyły o tytuł Mistrza Drużynowych Mistrzostw Polski w squashu. Pierwszy raz w historii puchar tej prestiżowej imprezy wszedł w posiadanie Poznanianek.

Złoty medal wywalczyła drużyna 11punkt Girl’s Crew w której skład wchodzą reprezentantki znanego poznańskiego klubu (11punkt squash klub) mieszczącego się przy ul. Góreckiej 108. Oprócz poznanianek (Natalii Ryfa, Kingi Szymaniak, Małgorzaty Kornowskiej, Aleksandry Surdziel i Zuzanny Dominiak) na czele drużyny gościnnie wystąpiła Anna Serme – Mistrzyni Czech 2019 oraz sklasyfikowana na 69. miejscu na świecie zawodniczka z czeskiej Opawy. W takim składzie pewnie pokonały swoje rywalki w półfinale z warszawskiego klubu Kahuna oraz w finale bydgoskiego klubu SquashPoint.

Klub 11punkt wystawił również męską oraz juniorską drużynę które zajęły kolejno 7 i 6 miejsce w Mistrzostwach. Zespół mężczyzn wystąpił w składzie: Kamil Dominiak, Marek Szymanowski, Dariusz Filipowski, Piotr Kleszcz, Paweł Włodarczyk, Krzysztof Czarnota oraz na czele drużyny gościnnie Daniel Mekbib – Mistrz Czech 2019 i 82. rakieta światowego squasha.

Zespół juniorów wystąpił w składzie: Juliusz Kujawa – do lat 11, Jakub Solawa do lat 13, Maksymilian Celm do lat 17 i Wojciech Dobrzyński do lat 19.