Mieszkańców wybudza hałas pojazdów znacznie przekraczających prędkość. Służby proszą o... podanie numerów rejestracyjnych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Rada Osiedla Stare Miasto
REKLAMA

Gdy „budzikiem” o różnych porach i to kilka razy w ciągu nocy staje się ryk silników pędzących motocykli i samochodów sportowych sprawę można zgłosić policji lub straży miejskiej. Problem polega jednak na tym, że przy zgłoszeniu należy podać… numer rejestracyjny pojazdu. Z takim problemem mierzą się mieszkańcy poznańskiego straży miejskiej.

Rada Osiedla Stare Miasto wyjaśnia, że problem nadmiernego hałasu spowodowanego przez pędzące samochody sportowe i motocykle jest znany od dawna. Mieszkańcy są regularnie wybudzani w nocy przez ryk silników pojazdów jadących ul. Garbary, Krakowską i Kazimierza Wielkiego, które stają się w nocy nielegalnym „torem wyścigowym” w centrum miasta.

Jak informują staromiejscy radni osiedlowi, gdy mieszkańcy zgłaszają sprawę policji lub straży miejskiej są proszeni o podanie… numeru rejestracyjnego pojazdu.

„Mieszkam przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Ryk podrasowanych motocykli na prostej ulicy jest nie do zniesienia... Straż miejska podczas zgłoszenia każe podawać numer rejestracyjny – a przecież ja nie jestem w stanie zdążyć go zanotować, jeśli pędzący pojazd budzi nas w środku nocy”
– to jedno z wielu sygnałów jakie w obecnym sezonie otrzymała Rada OsiedlaOsiedlowi radni zwracają również uwagę na zakłócanie spokoju i komfortu pacjentom dwóch specjalistycznych szpitali, które znajdują się na trasie piratów drogowych.

Jak informuje Rada Osiedla Stare Miasto, problem został zgłoszony podczas ostatniego spotkania z dzielnicowym, który wpisał go do działań priorytetowych. Zarówno radni jak i mieszkańcy liczą na szybkie rozwiązanie sprawy i ukrócenie problemy, z którym zmagają się od lat.

Co ważne, tacy kierowcy i motocykliści nie tylko zakłócają ciszę nocną, ale także stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze z uwagi na nadmierną prędkość, z jaką się poruszają.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA