Akcja kulinarna "Gotuj się na Nowości" na Starym Rynku przyciągnęła tłumy poznaniaków

Autor: A. Karczewska fot/vid. Mikołaj Rój
REKLAMA

Jak smakują: souvlaki, kofta i choriatiki? Ci, którzy wiedzą mogli ponownie delektować się ich smakiem. Ci, którzy nie wiedzieli, mieli idealną okazję, by ich spróbować w niedzielę na Starym Rynku podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Gotuj się na nowości” portalu codziennypoznan.pl. Chętnych zdecydowanie nie brakowało!

Drugi weekend w ramach charytatywnego cyklu kulinarnych imprez plenerowych „Gotuj się na nowości” organizowanego przez portal codziennypoznan.pl upłynął pod znakiem kuchni greckiej. Choć na Starym Rynku słońce czasem chowało się za chmurami, to uczestnikom zdecydowanie udzielił się grecki klimat.

W naszej plenerowej kuchni Top Chef Jakub Reszka na oczach licznie zgromadzonych na Starym Rynku poznaniaków i turystów przygotowywał trzy greckie potrawy - souvlaki, koftę oraz choriatiki. Zdradził przy tym nie tylko w jaki sposób je przyrządzić, by smakowały jak oryginał, ale także w jaki sposób ułatwić sobie gotowanie w życiu codziennym.Joanna Małecka redaktor naczelna czasopisma "Sukces po Poznańsku" zgłebiała tajniki i ciekawostki Grecji i potraw jakie możemy tam skosztować. Po raz kolejny były także konkursy z nagrodami, interaktywne kolorowanki, świeże owoce i gadżety i rabaty od sponsorów. Była to także okazja do spotkania Szymona Ziółkowskiego.

Głównym celem cyklu „Gotuj się na nowości” jest pomoc charytatywna. W tym roku zbieramy fundusze na Fundację Pomocna Mama, która wspiera potrzebujące rodziny i pomaga chorym dzieciom i kobietom. W czasie wydarzenia można było zakupić koszulki-cegiełki przygotowane specjalnie na tę okazję, a także wrzucić datki do specjalnych puszek oznaczonych logiem Fundacji.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Gotuj się na nowości już w tę sobotę, 13 lipca, od godziny 15:00. Tym razem zaserwujemy dania kuchni hiszpańskiej.

Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku, Fundacja Pomocna Mama oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodniczej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA