Dziury i błoto na ul. Wiśniowej zastąpi droga i chodniki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Rada Osiedla Wilda
REKLAMA

Prawdopodobnie jeszcze jesienią tego roku powstanie nowa droga i chodniki na ul. Wiśniowej w rejonie posesji 13B i 13C.

Obecnie droga ta ma charakter gruntowy, przez co szczególnie przy opadach deszczu powstają dziury i tworzą się duże kałuże. Z kolei przy suchych i upalnych dniach, mieszkańcy muszą liczyć się z unoszącym się wszędzie kurzem.

W ubiegłym roku rozpisano przetarg na utwardzenie drogi i budowę chodnika, jednak oferta przedstawiona przez chętnego do wykonania prac była droższa niż planowano wydać na tę inwestycję.

W ostatnim czasie Rada Osiedla Wilda wystosowała wniosek do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami o wyrównanie drogi dojazdowej do nieruchomości, która regularnie jest zalewana.

Jak poinformowano w odpowiedzi od ZKZL, zostanie przygotowane zamówienie na wykonanie takich prac, a także budowę dwóch chodników z kostki brukowej i utwardzonej nawierzchni pomiędzy nimi. Jak poinformowano, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, to prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze na przełomie września i października tego roku, czyli przed okresem jesienno-zimowym, podczas którego problemy się nasilają.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA