Najlepszy motorniczy MPK Poznań wybrany

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Wiadomo już, kto jest najlepszym motorniczym w Poznaniu. W zajezdni na Franowie odbył się finał konkursu na Najlepszego Motorniczego Roku 2019. Dodatkowo, nagrodę otrzymał również najsympatyczniejszy kierujący, którego wybrali sami pasażerowie.

Konkurs na Najlepszego Motorniczego MPK Poznań organizowany jest co dwa lata, na przemian z konkursem na najlepszego kierowcę autobusu. Tegoroczna edycja była ósmą w historii.

Finał tradycyjnie już odbył się w zajezdni na Franowie. Udział w nim wzięło dziesięć zakwalifikowanych osób - 9 mężczyzn oraz 1 kobieta. Każdy z nich był wcześniej obserwowany podczas codziennej jazdy tramwajem, natomiast w finale mieli do pokonania specjalne konkurencje.

Poza wiedzą teoretyczną, motorniczowie musieli m.in. wykazać się precyzją przy prowadzeniu tramwaju, a także poradzić sobie w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w czasie pracy. Uczestnicy musieli m.in. pomóc niewidomemu wejść do tramwaju, wyprosić "trudnych" pasażerów, a także prawidłowo zareagować na pożar w tramwaju i udzielić pomocy poszkodowanym.

Tegorocznym zwycięzcą został Marcin Piątkowski, który tramwaje prowadzi od 3 lat. Zawód motorniczego zna jednak o wiele dłużej, ponieważ jego ojciec także prowadził tramwaje. Zwycięzca otrzymał m.in. czek na 5 tysięcy złotych i specjalne krzesło na kółkach z wyszytym tytułem "Motorniczy Roku 2019". 

"Chciałbym pogratulować zwycięzcy i finałowej dziesiątce, oraz podziękować wszystkim pracującym w MPK za codzienną pracą. Mówię to nie tylko jako osoba odpowiedzialna za kwestie komunikacyjne w mieście, ale przede wszystkim jako pasażer. Do pracy jeżdżę bowiem komunikacją miejską, więc mogę obserwować was jako pasażer. Jestem pełen szacunku dla waszej pracy"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Poza konkursem na Najlepszego Motorniczego odbywał się także konkurs na tego najsympatyczniejszego, na którego głosy oddawai sami pasażerowie. Okazało się, że 24-letni Marcin piątkowski zwyciężył także w tej kategorii.

Drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Motorniczego Roku zajął Rafał Książkowski, trzecie miejsce przypadło natomiast Katarzynie Pierzyńskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA