Zmiany na ul. Jackowskiego. Trwa przebudowa skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Na przebudowywanej ul. Jackowskiego rozpoczęły się roboty związane z przebudową, w tym wyniesieniem skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka. Inwestycja ma uspokoić ruch w okolicy, jednocześnie przyczyniając się, że ulica stanie się bardziej dostępna i przyjazna pieszym, w tym osobom niepełnosprawnym i z wózkami dziecięcymi.

Prace prowadzone są na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Polnej, a realizacja inwestycji rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Pod koniec czerwca zakończono etap robót między ul. Kraszewskiego, a skrzyżowaniem z ul. Wawrzyniaka.

Właśnie to skrzyżowanie jest kolejnym etapem prowadzonych robót. Zostanie ono wyniesione, co ma przczynić się do uspokojenia ruchu samochodowego w okolicy. Podobne prace zostaną wykonane w późniejszym terminie na skrzyżowaniu z ul. Polną.

W ramach inwestycji wymieniana jest nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Na ulicy wprowadzone zostanie ograniczenie maksymalnej dopuszczalnej prędkości do 30km/h i kontraruch rowerowy.

Władze miasta liczą, że ul. Jackowskiego zyska nie tylko większą estetykę i poziom bezpieczeństwa.

"Z jednej strony ul. Jackowskiego cały czas będzie pełniła ważną funkcję dla lokalnego ruchu wewnątrz Jeżyc, z drugiej strony poprzez uporządkowanie parkowania zyskają też piesi. Wcześniej mieli oni, a szczególnie opiekunowie z dziećmi w wózkach, problem z poruszaniem się po chodniku przez źle zaparkowane samochody. Poprzez uporządkowanie parkowania ulica powiększy się optycznie i powstaną miejsca do odpoczynku z ławkami i otaczającą je zielenią. Stawiane są już ławki oraz nowe oświetlenie"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Nowa zieleń ma powstać m.in. po północnej stronie, gdzie zostaną utworzone pasy zieleni między jezdnią a chodnikiem. Przybędzie 9 nowych drzew, ponad 500 krzewów oraz 2000 sztyk bylin.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA