ZDM Poznań wstrzymuje koszenie zieleni w mieście

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Choć ostatnie dni nie są tak upalne, jak w ostatnich tygodniach, to ziemia i zieleń nadal są mocno wysuszone, dlatego ZDM Poznań podjął decyzję o wstrzymaniu koszenia zieleni na administrowanych przez siebie terenach do czasu zmiany warunków pogodowych.

Wczoraj pisaliśmy o apelu Rady Osiedla św. Łazarz o zaprzestanie koszenia zieleni na terenach osiedla z uwagi na duże wysuszenie roślinności.

Dziś Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że do czasu zmiany warunków pogodowych, koszenie zieleni na administrowanych przez ZDM terenach zostaje zawieszone. Jak wyjaśnia spółka, z uwagi na ciepłą i bardzo suchą pogodę przyrost chwastów jest niski, a prace powodowały duże zakurzenie okolicy.

Wiele osób zwraca również uwagę na fakt, że koszenie suchej roślinności mocno ją niszczy.

Wyjątkiem od decyzji ZDM będą miejsca, w których rozrost nieskoszonej zieleni może wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W takich sytuacjach wykonywane będzie koszenie punktowe po zgłoszeniu takiej potrzeby przez mieszkańców lub straż miejską.

Koszenie zostanie utrzymane także w miejscach, gdzie prowadzone jest systemowe podlewanie, czyli np. na zielonych torowiskach.

ZDM podkreśla, że nawet opady deszczu nie będą oznaczały przywrócenia prac od razu - trzeba będzie poczekać aż trawy znów zaczną rosnąć.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA