Stary Rynek-Nowy Cyrk i Salon Sąsiedzki - drugi tydzień Kulturalnego Starego Rynku

Autor: A. Karczewska fot. Piotr Bedliński
REKLAMA

Stary Rynek - Nowy Cyrk, Salon Sąsiedzki i balonowy Koziołek to tylko część atrakcji, jakie przygotowano w ramach drugiego tygodnia tegorocznej edycji cyklu Kulturalny Stary Rynek.

To już kolejna edycja cyklu weekendowych wydarzeń kulturalnych, które odbywają się na Starym Rynku i w jego okolicy. Tegoroczna zabawa ruszyła w ubiegłym tygodniu. Co przygotowano tym razem?

W sobotę o godzinie 11:00 odbędzie się Salon Sąsiedzki i pierwsze w tym roku Śniadanie Sąsiedzkie. Na skwerze Wilhelmiego u zbiegu ul. Masztalarskiej i 23 lutego będzie można zjeść wspolne śniadanie. O tej samej porze swoje animacje rozpocznie tam Pani Józefina, natomiast pół godziny później poznański pianista Szymon Siwierski rozpocznie "Kawiarnianą Improwizację Salonow". Salon Śniadaniowy potrwa do około godziny 13:30.

Z kolei w tym czasie, od godziny 11:00 na płycie poznańskiego rynku rozpocznie się Stary Rynek - Nowy Cyrk, czyli spotkanie z artystami ulicznymi, na które szczególnie mocno zapraszane są dzieci. Co godzinę - równo o 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00 odbywać się będą integracyjne warsztaty balonowe, podczas których dzieci wraz z opiekunami stworzą własne balonowe kreacje. Przez kilka godzin, aż do godzny 15:00 odbywać się będzie balonowy happening, podczas którego uczestnicy stworzą balonowego Koziołka. Atrakcje odbywać się będą obok Sceny na Quadro.

W niedzielę, od godziny 14:00 przy ul. Zamkowej 3 będzie można przysiąść się na Niedzielne Sąsiedzkie Słodkie. Poza możliwością zjedzenia czegoś słodkiego, przygotowano również animacje lalkowe i aktorskie oraz koncerty.

O godzinie 19:00 na Scenie na Quadro rozpocznie się koncert Damien McFly.

Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA