Postęp prac w rejonie ul. Folwarcznej. Od soboty będzie można korzystać z nowego ronda

Autor: A. Karczewska fot. PIM vid. PIM
REKLAMA

Od jutra będzie można korzystać z nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Coraz bliżej jest także zakończenie budowy nowej ul. Folwarcznej, a także innych okolicznych ulic, które są objęte inwestycją.

Głównym celem inwestycji jest zwiększenie dostępności transportu publicznego dla rejonu os. Przemysława.

W ramach budowy nowego układu drogowego w rejonie ul. Folwarcznej, poza budową samej ulicy Folwarcznej, inwestycja obejmuje także rozbudowę fragmentu ul. Szwajcarskiej, Stalowej, Kobylepole, Piwnej oraz Reknickiej.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, zaawansowanie robót jest na poziomie około 80%. Już od jutra, 6 lipca, kierowcy będą mogli korzystać z nowego ronda, jakie powstało na skrzyżowaniu ul. Kobylepole, Piwnej i Stalowej. Na razie jednak obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Wynika to z konieczności dokończenia prac związanych z powstawaniem warstw konstrukcyjnych jezdni oraz pracami brukarskimi na ul. Stalowej. Do czasu zakończenia robót w tym miejscu, wlot na rondo od ul. Stalowej będzie zamknięty.

W ramach budowy i przebudowy wykonano już budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu, a także zakończono przebudowę kolizji instalacyjnych. Przebudowano już również sygnalizację świetlną przy przejeździe przez torowisko na ul. Szwajcarskiej na zjeździe do zajezdni Franowo.

Na około 70% przebudowywanych ulic zakończyło się układanie krawężników, prace brukarskie na chodnikach oraz budowa warstwy wiążącej jezdni. W fazie wysokiego zaawansowania jest również budowa drogi rowerowej.

Trwają prace przy budowie dojścia do os. Przemysława, przejazdów i przejść kolejowych, sygnalizacji świetlnej przy Szkole Podstawowej przy ul. Szpaków i zatok autobusowych. Wkrótce rozpocznie się montaż oświetlenia.

Po zakończeniu prac budowlanych zostanie wykonane oznakowanie oraz nasadzona zieleń.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA