Marsz Równości przejdzie przez Poznań

Autor: A. Karczewska fot. Anna Gawrońska archiwum mapa: materiały organizatorów
REKLAMA

W sobotę, 6 lipca, ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz Równości. Kolorowa parada będzie zakończeniem trwającego Poznań Pride Week, który rozpoczął się 29 czerwca.

Podczas każdego dnia Poznań Pride Week odbywały się inne atrakcje skierowane zarówno do dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców Poznania.

W sobotę ulicami miasta przejdzie Marsz Równości, czli tradycyjna kolorowa parada poświęcona różnym aspektom LGBT.

O godzinie 11:00 rozpocznie się piknik na KontenerArt, który będzie swego rodzaju "rozgrzewką" przed marszem.

Parada wyruszy z mostu św. Rocha o godzinie 14:00 i przejdzie przez Rondo Rataje, ul. Królowej Jadwigi, Matyi, Most Dworcowy, Rondo Kaponiera, aż do ul. św. Marcin. Organizatorzy zachęcają do przejścia później z powrotem na teren KontenerArt, gdzie odbywać się będzie dalsza część pikniku oraz after party.

Pierwszy Marsz Równości odbył się w Poznaniu prawie 15 lat temu. Jak mówią organizatorzy, tegoroczna edycja Poznań Pride Week oraz XVI Poznańskiego Marszu Równości będzie symboliczna, ponieważ w tym roku mija 50 lat od słynnych zamieszek Stonewall Inn w Nowym Jorku.

Z uwagi na przemarsz ulicami miasta wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

W gdzinach 7:30 -15:30 możliwe jest wyłączenie z ruchu rejonu mostu św. Rocha - zablokowany zostanie przejazd w okoliczy skrzyżowaia ul. Kórnickiej i Piotrowo oraz Kazimierza Wielkiego i Mostowej.

Z kolei w godzinach 8:00-18:00 możliwe jest wyłączenie z ruchu ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka.

Dodatkowe zmiany mogą być wprowadzane na bieżąco.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA