Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma już ściany. Prace budowlane mają zakończyć się do końca roku

Autor: A. Karczewska fot. Urząd Marszałkowski
REKLAMA

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przy ul. Wrzoska przebiega zgodnie z harmonogramem. Plac budowy odwiedził wczoraj marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak. Prace budowlane powinny zakończyć się do końca roku.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma być nowoczesnym, a jednocześnie największym szpitalem pediatrycznym w Poznaniu z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dla najmłodszych mieszkańców regionu.

Na siedmiu kondygnacjach placówki powstanie ponad dwa tysiące pomieszczeń, w tym 354 pojedyncze sale z łazienką dla małych pacjentów oraz miejscem dla rodzica. Na terenie kompleksu znajdzie się również kilkanaście poradni specjalistycznych.

Wczoraj marszałek województwa, Marek Woźniak, odwiedził plac budowy. Jak poinformował, prace przebiegają zgodnie z planem, a nawet widoczne jest ich przyspieszenie.

„Realizacja tej inwestycji jest ogromnym przedsięwzięciem, bardzo wyczekiwanym przez małych pacjentów i ich opiekunów. Dzięki środkom unijnym, ale też centralnym oraz naszym, z budżetu województwa, w sumie ponad 420 mln zł, powstanie bardzo nowoczesny i przyjazny szpital, z dziecięcym SOR-em”
Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiegoZakończono już prace ziemne związane z wykonaniem wykopu pod budynek, usunięto wszelkie kolizje infrastruktury podziemnej, a także postawiono mury oporowe, które okalają obiekt oraz fundamenty i rozpoczęto stawianie ścian. Prace prowadzone są również przy budowie sieci instalacji.

Wartość wykonanych do tej pory to już ponad 25 milionów złotych.

Prace budowlane mają zakończyć się jeszcze w tym roku tak, by można było rozpocząć prace wewnątrz budynku. Pierwsi pacjenci mają pojawić się w placówce w 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA