Maturzyści poznali wyniki egzaminów dojrzałości

Autor: Codzienny Poznań AK fot. x-news
REKLAMA

Ponad 22 tysiące tegorocznych maturzystów z Wielkopolski poznało dziś wyniki egzaminu dojrzałości. Pozytywny wynik uzyskało jedynie ponad 18 tysięcy z nich.

W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło w Wielkopolsce 22 441 absolwentów liceów i techników. Tych pierwszych podobnie jak w latach ubiegłych było o wiele więcej - 13 719 w stosunku do 8 722 osób z techników. Dziś wszyscy poznali swoje wyniki, które dla wielu są przepustką do rozpoczęcia dalszej nauki na wymarzonych studiach.

Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, pozytywny wynik świadczący o zdaniu egzaminu uzyskało 18 057 osób, czyli 80,5% przystępujących do egzaminu. Pod tym względem, Wielkopolska idealnie wpasowała się w średnią w skali kraju, gdzie odsetek maturzystów, którzy uzyskali pozytywny wynik także wyniósł 80,5%.

Do egzaminu poprawkowego, który odbędzie się w sierpniu będzie mogło przystąpić 2931 wielkopolskich absolwentów, natomiast 1453 osoby, które nie zdały więcej niż jednego przedmiotu, będą mogły spróbować swoich sił dopiero za rok.

Każdy z maturzystów musiał przystąpić do egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, czyli języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA