Kładka nad Wartą połączy Poznań z Czerwonakiem?

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Czy powstanie kolejne połączenie terenów Poznania z Czerwonakiem? Gmina Czerwonak chce wybudować kładkę pieszo-rowerową, która połączyłaby ją ze stolicą Wielkopolski. Chciałaby jednak, aby była to wspólna inwestycja dwóch samorządów, dlatego zaprosiła Miasto Poznań do współpracy.

Gmina chciałaby w ten sposób zwiększyć atrakcyjność swoich terenów nadwarciańskich, a także utworzyć dodatkową trasę do wycieczek pieszych i rowerowych, pozwalającą na przejście nad Wartą do Poznania. Kładka miałaby powstać w rejonie mariny w Czerwonaku.

Miasto Poznań wyraziło wstępne zainteresowanie inwestycją, jednak do ostatecznej decyzji jeszcze daleka drogą. Podczas posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji radni debatowali na temat projektu uchwały zakładającej opracowanie koncepcji takiej kładki wraz z konieczną infrastrukturą.

Dokument ma dać odpowiedź na pytanie, czy inwestycja ma sesns. Jeśli analiza wskaże, że tak, to rozpoczną się negocjacje gminy i miasta dotyczące wspólnego działania, w tym m.in. te dotyczące podziału kosztów. Wstępnie Poznań miałby zapłacić za opracowanie koncepcji dotyczącej dróg i chodników leżących na brzegu należącym do miasta. Gmina Czerwonak zapłaciłaby z kolei za opracowanie koncepcji kładki.

Projekt uchwały zostanie poddany pod głosowanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA