Dlaczego warto utrzymywać czyste biurko w pracy?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony danych osobowych, biura, które przetwarzają dokumenty zawierające informacje o klientach, powinny wprowadzić tzw. politykę czystego biurka. Co to znaczy i jaki ma wpływ na sprzątanie biur?

Jest to zbiór zasad pracy, które wprowadza pracodawca, a każdy pracownik powinien stosować. Wśród nich pojawiają się zalecenia dotyczące m.in. zachowania porządku na biurku, w taki sposób, aby po odejściu od miejsca pracy nie pozostawiać w dostępnym miejscu żadnych ważnych dokumentów zawierających informacje o danych osobowych. Czy tego typu obostrzenia w miejscu pracy są właściwie konieczne? Zdecydowanie są w stanie pomóc nam w pracy oraz w zachowaniu zasad RODO. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że do naszego biurka ma dostęp także ekipa sprzątająca pozostałą przestrzeń biura, a to może potencjalnie narazić poufność przetwarzanych przez naszą firmę danych.

Czyste biurko usprawnia pracę

Ujednolicone zasady dotyczące przechowywania dokumentów pomagają wyeliminować błędy w zabezpieczeniach i wycieki wrażliwych danych. Nie tylko z tego powodu warto w miejscu pracy utrzymywać porządek. Czyste stanowisko robocze pomaga także w samej efektywności naszej pracy. Według badań firmy Brother International Corporation dotyczących strat w amerykańskiej gospodarce związanych z nieporządkiem w miejscu pracy, aż 87% ankietowanych przyznaje, że zdezorganizowane stanowisko sprawia, że są mniej produktywni. Oprócz tego 86% zdaje sobie sprawę, że bałagan na biurku jest oznaką braku profesjonalizmu. Czas, który poświęcamy na szukanie zaginionych faktur, kluczy lub telefonu na nieposprzątanym biurku tracimy. Może to w konsekwencji kumulować straty finansowe. Próbując poprawić swoją efektywność w pracy szukając porad dotyczących produktywności. Najczęściej pierwszą, na którą się natykamy jest posprzątaj swoje biurko. Uporządkowane miejsce pracy daje nam poczucie świeżego startu i pozwoli szybciej wykonać wszystkie priorytetowe obowiązki.

Nie tylko na biurku powinien być porządek

Obowiązkiem pracownika jest utrzymanie porządku na swoim biurku. Pracodawca natomiast powinien zająć się czystością w całym biurze. Świeżo umyte okna i odkurzone podłogi pomagają zachować miłą atmosferę w trakcie pracy. Mogą również przyczynić się przez to do ogólnej produktywności pracowników. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może okazać się trudny. Właściciele firm biorą pod uwagę koszty, które nie przekładają się bezpośrednio na profity. W dużych miastach, takich jak np. Poznań, sprzątanie biur oferuje wiele firm, jednak znalezienie niedrogiej, a rzetelnej firmy sprzątającej może graniczyć z cudem. Jest wiele instytucji sprzątających biura, jednak zdecydowana większość z nich za usługi odpowiedniej jakości pobiera wysoką opłatę. Eco-blysk.pl oferuje usługi sprzątające o wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, obsługująca wiele dużych marek, które wystawiają jej pozytywne opinie. Więcej informacji na temat oferty eko-blysk.pl znajdziesz na ich stronie internetowej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA