Delegacja z Hesji w Poznaniu

Autor: AJ UMP fot. UMP
REKLAMA

Polityka równościowa oraz wspieranie różnorodności były tematem spotkania, jakie odbyło się w Urzędzie Miasta Poznania. Stolicę Wielkopolski, wraz z delegacją, odwiedziła Lucia Puttrich Minister Hesji ds. Europejskich i Federalnych, przedstawicielka Kraju Związkowego Hesja przy Rządzie Federalnym.

Delegacja z Hesji przyjechała do Poznania na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka. W przyszłym roku Wielkopolska i Hesja będą świętować jubileusz 20-lecia wzajemnej współpracy. Goście z Niemiec odwiedzili też Urząd Miasta Poznania, gdzie spotkali się z zastępczynią prezydenta, Katarzyną Kierzek - Koperską.

"Bardzo serdecznie witam Państwa w Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego. Pod wieloma względami nasze regiony są do siebie podobne. Wielkopolska również jest bardzo silnym ośrodkiem gospodarczym. Mamy wielu przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich. Dodatkowo Poznań jest silnym ośrodkiem akademickim. W naszym mieście kształci się wielu studentów, również z zagranicy. Pod tym względem jesteśmy jednym z liderów"
Katarzyna Kierzek - Koperska, zastępca prezydenta Poznania
"Widzimy, jak miasto się rozwija. Rzeczywiście nasze regiony mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim są silne gospodarczo, na co wpływ mają głównie średnie przedsiębiorstwa. To właśnie one są rdzeniem gospodarki "
Lucia Puttrich Minister Hesji ds. Europejskich i Federalnych

Spotkanie w urzędzie miasta było poświęcone polityce równościowej i wspieraniu różnorodności. O poznańskich działaniach opowiedziała gościom radna Marta Mazurek, specjalistka ds. równości i różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, była pełnomocniczka prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom, przewodnicząca miejskiego Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności.

"Od 3 lat jestem odpowiedzialna za politykę równości i różnorodności. To było nowe stanowisko powołane przez prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Postanowił nie tylko deklaratywnie mówić o Poznaniu jako mieście otwartym dla różnych grup osób, ale również tę politykę realizować"
Marta Mazurek, specjalistka ds. równości i różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Przewodnicząca miejskiego Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności mówiła o działaniach na rzecz wsparcia osób LGBT+, cudzoziemców i równouprawnienia kobiet.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA