Wizyta uczniów z Białorusi w Urzędzie Miasta Poznania

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Uczniowie polskich szkół na Białorusi podczas swojej wizyty w stolicy Wielkopolski odwiedzili również Urząd Miasta Poznania, gdzie  spotkali się m.in. z Mariuszem Wiśniewskim. Zastępca prezydenta miasta na jeden dzień stał się ich przewodnikiem.

Poznańskie szkoły współpracują z białoruskimi już od 20 lat. W wymianie uczestniczą dzieci z trzech polskich szkół na Białorusi - Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach, Społecznej Szkoły Polskiej im. św. Jana Pawła II w Grodnie oraz ośrodka nauki języka polskiego w Peliszczach.

W projekt zaangażowanych jest kilka poznańskich placówek, w tym Szkoła Podstawowa nr 46, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 45, Szkoła Podstawowa nr 19, a także XI Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Specjalnych numer 105.

Co roku młodzi poznaniacy wyjeżdżają na wizytę na Kresach, gdzie poznają żyjących tam Polaków. Z kolei w okresie wakacyjnym uczniowie z Białorusi przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski.

Dzieci i młodzież zwiedzają Poznań i jego okolice. Odwiedzili także Urząd Miasta Poznania, gdzie poznali m.in. historię tego zabytkowego budynku. Ich przewodnikiem stał się zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski, który opowiedział m.in. jak działa samorząd i kto kierują polityką miasta.

Podczas wizyty goście z Białorusi zaprezentowali program artystyczny w podziękowaniu za gościnę.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA