"Dzieciniec pod Słońcem" pięknieje. Modernizacja zakończy się jeszcze w tym roku

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Jeszcze w tym roku zakończy się modernizacja „Dziecińca pod Słońcem”, czyli zabytkowego kompleksu położonego na terenach nadwarciańskich. Prace budowlane i konserwatorskie obejmujące zarówno budynki jak i teren wokół nich przebiegają zgodnie z planem.

„Dzieciniec pod Słońcem” powstał w 1928 roku i był pierwszy w Poznaniu ogrodem jordanowskim. Obiekt został wybudowany w stylu dworkowym, a w jego skład wchodziły bawialnia, jadalnia i łaźnia. Całość otoczona jest ogrodem francuskim.

Obecnie mieści się tam m.in. dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury numer 1.

Po modernizacji, podczas której wykonywane są prace budowlane, konserwatorskie, rozbiórkowe i instalacyjne, obiekt ma odzyskać dawny blask i być w pełni przystosowany do potrzeb MDK nr 1 oraz ogrodu jordanowskiego. Inwestycja jest częścią miejskiego programu rewitalizacji terenów nadwarciańskich.

Prace obejmują zarówno główną część budowli, jak i przylegające do niej podcienie z przybudówkami oraz obiektu stanowiącego siedzibę dyrekcji MDK 1.

Wschodnie podcienia przywracane są do pierwotnego stanu, a po zakończeniu prac mają odbywać się tam stałe wystawy i ekspozycje prac malarskich.

„Dzieciniec” ma ponownie stać się miejscem atrakcyjnym zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

„Zabytkowy zespół będzie całkowicie odświeżony i stanie się miejscem zabaw i rekreacji dzieci. Dzięki kompleksowości inwestycji może stać się również miejscem, które będzie przyciągało także dorosłych mieszkańców.”
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


Przestrzeń ogrodu jordanowskiego zostanie tak zagospodarowana, by zachęcała zarówno do spacerów i wypoczynku jak i prowadzenia plenerowej działalności kulturalnej. Od strony ul. Piastowskiej wybudowane zostaną boiska do siatkówki plażowej. Z kolei w części południowej zamontowana zostanie fontanna i powstanie nowy budynek techniczny wraz z pomieszczeniem socjalnym, łazienką, warsztatem i magazynem sprzętu.

Cały obiekt będzie również monitorowany, co zwiększy bezpieczeństwo w tym rejonie.

Prace przy modernizacji mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA