Komorniki z systemem rowerów miejskich. Jest zintegrowany z Poznaniem i Luboniem

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Nextbike
REKLAMA

Od wczoraj kolejna podpoznańska miejscowość może pochwalić się systemem rowerów miejskich. W Komornikach ruszył system, który podobnie jak w Poznaniu, obsługiwany jest przez firmę Nextbike. Dzięki porozumieniu z Poznaniem i Luboniem, jest on także zintegrowany, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie wypożyczać i oddawać rowery w każdej z tych trzech miejscowości.

W gminie Komorniki powstały dwie stacje z 20 standardowymi rowerami, które zlokalizowane są w Plewiskach przy ul. Miętowej oraz przy Domu Kultury Remiza przy ul. Grunwaldzkiej.

Aby móc skorzystać z Komornickiego Systemu Rowerowego należy zarejestrować konto w systemie rowerów miejskich. Możliwe jest korzystanie z już istniejącego konta lub założenie nowego poprzez stronę internetową, aplikację mobilną lub terminal na stacji rowerowej. Na swoim koncie, użytkownicy muszą mieć co najmniej 20 złotych, aby móc wypożyczać rowery.

Dzięki porozumieniu z Poznaniem i Luboniem, rowery 3G, czyli trzeciej generacji będzie można swobodnie wypożyczać i oddawać pomiędzy tymi trzema miejscowościami. Oznacza to, że rower wypożyczony można np. oddać w Plewiskach, później go wypożyczyć i pojechać do Lubonia i tam oddać go na kolejnej stacji.

Pierwsze 20 minut wypożyczenia jest bezpłatne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA