Poznań Athletics Grand Prix 2019 już jutro na poznańskim Golęcinie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

We wtorek, 2 lipca, odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix 2019, czyli mityng lekkoatletyczny. Na poznańskim Golęcinie pojawią się światowej sławy lekkoatleci.

Będzie to pierwsza edycja Poznań Athletics Grand Prix i zarazem powrót światowej lekkiej atletyki na poznański Golęcin. Obiekt zmodernizowano tak, by spełniał on niezbędne standardy pozwalające na organizację tego typu imprezy.

Jakie konkurencje będzie można oglądać od wtorku na Golęcinie? Kobiety będą rywalizować w biegach na 100, 200, 400 i 800 metrów, rzucie dyskiem oraz rzucie młotem, natomiast mężczyźni w biegach na 100, 200 i 400 metrów oraz 400 metrów przez płotki, a także w rzucie młocie, pchnięciu kulą, skoku w dal oraz skoku o tyczce.

Impreza to okazja do zobaczenia gwiazd polskiej lekkoatletyki w akcji. Pojawią się m.in. mistrzyni Europy w biegu na 400m - Patrycja Wyciszkiewicz, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Londynie - Malwina Kopron, olimpijczyk i trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem - Paweł Fajdek, olimpijczyk i mistrz Europy - Wojciech Nowicki oraz halowy mistrz Europy w skoku o tyczce - Paweł Wojciechowski.

Mityng ma również wymiar prestiżowy dla miasta, jako gospodarza imprezy sportowej tej rangi.

„To prestiż dla miasta i zaszczyt dla nas, mieszkańców, że będziemy mogli gościć mistrzów z Polski i Europy. To także wielki powrót lekkiej atletyki na Stadion Golęcin”
Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania


Organizatorem wydarzenia są Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Bilety w cenie 5 i 10 złotych dostępne są online. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA