Od dziś seniorzy mogą zamawiać usługę mobilnej pielęgnacji paznokci w ramach programu Poznań Viva Senior

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Od dzisiaj poznańscy seniorzy mogą zgłaszać się do kolejnej usługi w ramach akcji Poznań Viva Senior, czyli mobilnej pielęgnacji paznokci.

Usługa jest częścią miejskiego programu Poznań Viva Senior, skierowana do poznaniaków, którzy ukończyli 75. rok życia i prowadzą gospodarstwo domowe samotnie lub z drugą osobą, która spełnia kryteria wieku i sytuacji życiowej.

Wizyta mobilnej kosmetyczki możliwa jest dla seniorów, którzy są niepełnosprawni lub długotrwale, przewlekle chorują.

Na potrzebę uruchomienia takiej usługi zwrócili uwagę sami zainteresowani. Okazało się, że wiele starszych osób ma problem z samodzielnym obcięciem paznokci u stóp, co z kolei prowadzi do innych problemów zdrowotnych. Miasto postanowiło odpowiedzieć na prośby mieszkańców i zorganizować możliwość przyjazdu kosmetyczki do takich osób.

Zapisy odbywają się drogą telefoniczną. Zainteresowani powinni zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu 61 646 33 44 (po uzyskaniu połączenia należy wybrać „0”). Po przyjęciu zgłoszenia informacja zostanie przekazana koordynatorowi, który oddzwoni i umówi termin usługi ze specjalistą. Usługa ruszy 1 lipca i potrwa do końca roku.

Z usługi można korzystać nie częściej niż co dwa miesiące. Podolog lub kosmetyczka będą odwiedzać poznaniaków w ich domach od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Czas oczekiwania będzie uzależniony od aktualnej liczby zgłoszeń.

Co ważne, ostateczną decyzję co do wykonania usługi specjalista podejmie dopiero po obejrzeniu stóp seniora.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA