29. Malta Festival. Co będzie się działo ostatniego dnia?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Dziś ostatni dzień trwającego od 21 czerwca 2019 roku 29. Malta Festival. Organizatorzy artystycznego święta w stolicy Wielkopolski przewidzieli 300 wydarzeń, podczas których obecnych jest 700 artystów i aktywistów z całego świata. Co będzie się działo w Poznaniu na zakończenie festiwalu?

W sobotę widzowie przenieśli się do świata musicali za sprawą muzycznego finału Malty, czyli "Operetta! Żyjesz w Matrixie". Specjalne wizualizacje do największych przebojów – André Rieu, Johanna Straussa I i Johanna Straussa II, Jacques Offenbacha, Andrew Lloyd Webbera, Galt MacDermota przygotowała Alicja Biała. Za aranżacje odpowiada Mateusz Holak. Publika mogła usłyszeć przeboje wielkich musicali takich jakm.in. Hair, Kotów, Halki czy kultowych utworów ABBY i Maanamu.

W niedzielę, ostatniego dnia festiwalu od rana trwają wydarzenia na Placu Wolności, w tym m.in. atrakcje w ramach bloku "Sztuki wizualne", a także warsztaty i spotkania dla dorosłych oraz atrakcje dla dzieci.

Wieczorem organizatorzy zaproszą publikę na Cytadelę, gdzie o godzinie 19:00 rozpocznie się "Partytura dla Pokoju", czyli projekt medydacyjny. Będzie to wielki finał 10-dniowych propokojowych działań. W otwartej przestrzeni Cytadeli, miejscu naznaczonym historią walk zbrojnych, organizatorzy zachęcają do posiedzenia dla pokoju w tłumie poznaniaków – i posłuchania... ciszy. Zbiorowe milczenie wielokrotnie okazywało się silniejsze i skuteczniejsze niż walka okrzykami i hasłami.

W Białorusi, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, a także w Poznaniu – podczas milczącego protestu w obronie mniejszości islamskiej – akty solidarności budowały wspólnotę, poczucie wsparcia i biernego oporu wobec agresorów.

Wspólnej medytacji towarzyszyć będzie koncert: wykonanie rozpisanej graficznie Partytury dla pokoju. Każdy będzie mógł śledzić wędrówkę dźwięków, które zanim dotarły na Cytadelę przebyły długą drogę z krajów swoich wykonawców: Gruzji, Ukrainy, Indii, Rosji.

Wydarzenie będzie miało dwie odsłony w formie dwóch dwugodzinnych koncertów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA