Architektura, wypoczynek, zabawa, historia i natura - odkrywanie południa Europy z poznańskiego lotniska

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Choć w ostatnim czasie upałów w Poznaniu nie brakuje, to gorące południe Europy wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunku podróży i urlopu. Skłania do tego nie tylko ciepło i słońce, ale także piękne zabytki, wybrzeża, natura i architektura. Port Lotniczy Poznań-Ławica oferuje szereg bezpośrednich połączeń do takich państw jak m.in. Hiszpania, Włochy, Portugalia czy Malta, dzięki czemu można znaleźć coś dla siebie i wracać do tych państw odwiedzając za każdym razem inny region.

Hiszpania nieprzerwanie od wielu lat jest jednym z ulubionych kierunków podróży Polaków, którzy podróżują tam zarówno w sezonie wiosenno-letnim jak i zimowym. Lotnisko Poznań Ławica oferuje 11 bezpośrednich połączeń, z których 9 stanowią loty czarterowe, a dwa na stałe funkcjonują w siatce połączeń.
 
Miłośnicy pięknej architektury i historii korzystają z możliwości przelotu do Barcelony, która jest także gratką dla fanów piłki nożnej oraz wylegiwania się na plaży po całym dniu zwiedzania.
 
Ciekawą i często wybieraną opcją jest również połączenie z Malagą. To urokliwe miasto jest także bardzo dobrze skomunikowane z innymi miejscami i miastami wartymi odwiedzenia, dzięki czemu stanowi świetny punkt wypadowy dla tych, którzy chcą wiele zobaczyć podczas jednego wyjazdu.
 
Alicante w rejonie Costa Blanca to z kolei gratka szczególnie dla miłośników poszukiwania śladów historii. Miasto to było powodem sporów jeszcze w czasach przed naszą erą. Wpływy mieli tu Grecy, Felicjanie, Rzymianie i Kartagińczycy, co widać m.in. w architekturze czy sposobie wykorzystania terenu. To również ciekawa opcja dla tych, którzy lubią wypływać w jednodniowe rejsy turystyczne.
 
Z poznańskiego lotniska można polecieć także na szereg znanych i popularnych hiszpańskich wysp, które gwarantują zarówno przepiękne plaże, atrakcje i widoki, jak i dobrą zabawę w promieniach słońca oraz w czasie bogatego życia nocnego poszczególnych miast. Ze stolicy Wielkopolski realizowane są połączenia na: Fuerteventurę, Teneryfę, Gran Canarię, Lazarote, Ibizę i Majorkę.
 
Innym państwem południowej Europy, które szczególnie w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością jest Portugalia, przyciągająca do siebie zarówno klimatem, jak i architekturą.
 
Fani piłki nożnej z pewnością kojarzą Funchal z… Christiano Ronaldo. To właśnie tu urodził się i wychował zawodnik reprezentacji Portugalii, uznawany za jednego z najlepszych piłkarz na świecie. To także miasto, które zachwyca… lokalnymi przysmakami. Jak mówią ci, którzy już tam byli, kuchnia i regionalne przysmaki potrafią być atrakcją samą w sobie. Oprócz tego warto zajrzeć również m.in. do Fortecy im. Jana Chrzciciela czy Rynek Rolników i skorzystać z kolejki linowej pozwalającej na podziwianie widoków.
 
Faro to z kolei jedno z popularniejszych portugalskich miast położone w rejonie Algarve, choć nadal nie uległo presji turystycznej i nie stało się zatłoczonym nadmorskim kurortem. Zachwyca przede wszystkim swoją malowniczością, zwłaszcza w rejonie Starego Miasta otoczonego zabytkowymi murami, które skrywa prawdziwe architektoniczne perełki. To także cudowny Park Przyrody Ria Faro z piaszczystymi plażami i wybrzeżem będącym rajem dla przyrody – jest domem dla wielu gatunków ryb i ptaków, które są objęte ochroną.
 
Nie można mówić o gorącym południu Europy i zapomnieć o państwie jakim są Włochy. W tym roku powróciło wyczekiwane przez poznańskich pasażerów bezpośrednie połączenie do Rzymu. Stolica Włoch z zabytkową architekturą i sztuką to jednak niejedyne miasto, do którego można wybrać się z Ławicy.
 
Popularne są także wycieczki na Sardynię i Sycylię. Te dwie słynne włoskie wyspy to gratka zarówno dla tych, którzy lubią spędzać czas na plaży jak i tych, którzy chcą posmakować wyjątkowej regionalnej kuchni czy przyjrzeć się pięknu natury.
 
Szukający „prawdziwego włoskiego południa” z pewnością skorzystają z możliwości wybrania się do najbardziej wysuniętego na południe regionu jakim jest Kalabria. To tutaj można podziwiać krajobraz gór i morza w jednym miejscu i zwiedzać okolicę na malowniczych trasach prowadzących przez wąwozy i małe miasteczka. Co ciekawe, można tu także natrafić na pozostałości po architekturze… Greków.
 
Z Poznania można wybrać się również na lotnisko Milan-Bergamo. Zarówno Mediolan – cel przede wszystkim fanów piłki nożnej, architektury i zakupów, jak i samo Bergamo działają na turystów niczym magnes. Chętnie wybierają się tam zarówno rodziny z dziećmi jak i grupy przyjaciół. To kierunek podróży zarówno na kilka dni jak i dłuższy pobyt.
 
Poznaniacy chętnie wybierają się także na Maltę i to nie tę poznańską, a wyspiarskie miasto-państwo na Morzu Śródziemnym. Choć wielu kojarzy je głównie z jachtami, luksusowymi samochodami i torem F1, to jest to miejsce, w którym można podziwiać niesamowitą architekturę, w tym również świątynie, które zostały wzniesione wcześniej niż słynne egipskie piramidy. To także linia brzegowa urozmaicona półwyspami, zatoczkami, plażami z wydmami oraz stromymi klifami.
Chcący bliżej zapoznać się z ofertą poznańskiego lotniska, mogą znaleźć informacje na temat połączeń na stronie internetowej portu lotniczego Poznań - Ławica.
Zachęcamy także do zapoznania się z możliwością skorzystania z bezpośrednich połączeń w inny rejon świata - "Bałkańskie wakacje bezpośrednio z Poznania".
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA