Włamał się do domu i ukradł ... owce. Grozi mu 10 lat.

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Policjanci z Czarnkowa zatrzymali 25–latka, który włamał się do domu jednorodzinnego, skąd ukradł pieniądze w kwocie 3300 złotych. Ponadto w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradzione owce kameruńskie. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 czerwca 2019 roku, około godziny 20:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości w gminie Lubasz. Pokrzywdzeni stwierdzili brak pieniędzy w kwocie 3300 złotych.

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani czarnkowscy kryminalni, którzy po przeprowadzeniu czynności w niezbędnym zakresie przystąpili do typowania sprawcy. Po upływie zaledwie pół godziny zatrzymali podejrzewanego o ten czyn młodego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Lubasz. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim część pieniędzy, a w wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania kolejną sumę. 25-latek przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za co grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania posesji mężczyzny podejrzenia policjantów wzbudziły znajdujące się w zagrodzie dwie owce rasy kameruńskiej. Intuicja ich nie zawiodła. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy sprawdzeń okazało się, że owce zostały skradzione z pobliskiej hodowli. Ich wartość właściciel oszacował na 600 złotych. 25-latek przyznał się do kradzieży zwierząt. Usłyszał również zarzuty za to przestępstwo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA