PSŻ Poznań obejmuje fotel lidera

Autor: Redakcja Codzienny Poznań PSŻ fot. PSŻ
REKLAMA

Na poznańskim Golęcinie rozegrano zaległy mecz 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Power Duck Iveston PSŻ Poznań i Wilkami Krosno. Poznańskie Skorpiony pokonały rywali aż 55:35, co dało im awans na fotel lidera tabeli.

Mecz rozpoczął się od zerwania taśmy przez Larsa Skupnia. Goście uratowali jednak remis, w drugim biegu natomiast poznańscy juniorzy przegrali z Mateuszem Świdnickim. W trzecim biegu w taśmę wjechał Edward Mazur, natomiast w powtórce podwójne zwycięstwo zanotowali gospodarze. W czwartej gonitwie ponownie padł remis po walce o pierwsze miejsce pomiędzy Lasse Bjerre a Władimirem Borodulinem, wygranej przez Duńczyka.

Po równaniu toru Eduard Krčmář i Marcin Nowak wygrali 5:1, wykorzystując wykluczenie za drugie ostrzeżenie dla Larsa Skupnia. W kolejnym biegu padł remis 3:3, natomiast w siódmym para Power Duck Iveston PSŻ Poznań zwyciężyła 4:2

W ósmym biegu Karpow do spółki ze Škorją wygrali 4:2. W dziewiątym wyścigu Robert Miśkowiak i Marcel Kajzer perfekcyjnie jechali parą, jednak pechowo na ostatnim okrążeniu kapitan Skorpionów złapał gumę i przyjechał za plecami Karpowa. W dziesiątej gonitwie gospodarze powetowali sobie tę stratę, gdy Nowak i Krčmář przyjechali na 5:1.

Ostatnia seria przed biegami nominowanymi przypieczętowała zwycięstwo i awans do fazy play-off gospodarzy – w jedenastym biegu padł remis 3:3, w dwunastym Skorpiony wygrały 4:2, a w trzynastym 5:1.

Biegi nominowane kończyły się remisami 3:3 i ostatecznie na tablicy pojawił się rezultat 55:35.

Kolejny mecz już jutro na stadionie na Golęcinie, gdy PSŻ Poznań spotka się z Wandą Kraków. Początek spotkania o 16:45.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA