Zmieniaj świat na plus, czyli kolejne wyzwanie Lata na Madalinie

Autor: A. Karczewska fot. Madalina FB
REKLAMA

To już piąty tydzień Lata na Madalinie, a organizatorzy i animatorzy dopiero się rozkręcają! Co w ten weekend będzie się działo na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego?

W tym tygodniu hasłem przewodnim jest "Zmieniaj świat na plus". Organizatorzy chcą zachęcać do ochrony przyrody, aktywnych działań lokalnych i integracji społecznej oraz promować ideę "zero waste". Jak zwykle będzie także zabawa i nauka przez zabawę.

W sobotę o godzinie 11:30 zajęcia "Sprawny Maluch". O godzinie 12:45 rozpoczną się zajęcia "Anglo-Maluch", czyli lekcja języka angielskiego dla najmłodszych.

O godzinie 13:00 przedstawiciele Centrów Inicjatyw Lokalnych w Poznaniu spotkają się w ramach spotkania "Tramwaj zwany CILem". Już pół godziny później swoje zajęcia językowe "Angielski w działaniu" rozpoczną dzieci przedszkolne i szkolne.

O godzinie 14:15 "Król kruków", czyli legenda poznańska w wykonaniu Teatru Kamishibai.

Ci, którzy chcą zaangażować się w działania lokalne będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat m.in. inicjatyw oddolnych i możliwości pozyskiwania środków na działania grup nieformalnych podczas rozmów z przedstawicielami Centrów Inicjatyw Lokalnych, które odbywać się będą w godzinach 14:30-17:00.

Także o 14:30 Centrum Promocji Ekorozwoju i CIL Piątkowo zaproszą na część "Chroń zapylacze", a kolei godzinę później rozpoczną się "Integry". Na koniec, o 16:30 na chętnych czeka programowanie w zabawie.

Niedziela także rozpocznie się od zajęć dla najmłodszych. O godzinie 11:30 "Logo-Maluch", czyli gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci. Godzinę później rozpoczną się zajęcia sensoryczne dla najmłodszych "Senso-Maluch".

O 13:30 Świetlica Cafe będzie pokazywać i wyjaśniać co to t-shirtowe torby zakupowe, a o 14:30 rozpoczną się warsztaty "Piękno oceanów i mórz, zachowaj je na przyszłość".

Godzina 16:00 to breakdance na Madalinie, czyli zajęcia taneczne dla każdego, a o 17:30 tradycyjne Madalingo, czyli bingo z nagrodami.

Dodatkowo w czasie pomiędzy zajęciami na dzieci czekają m.in. wielkie bańki mydlane i animacje sportowe.

Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA