Rusza kolejne Lato z Estradą!

Autor: A. Karczewska fot. Estrada Poznańska FB
REKLAMA

Nadchodzi kolejna edycja Lata z Estradą, czyli wakacyjnego cyklu plenerowych inicjatyw kulturalnych odbywających się w poszczególnych dzielnicach poza centrum Poznania. Ma to na celu aktywizację mieszkańców różnych osiedli w mieście i zapewnienie wydarzeń kulturalnych blisko miejsca zamieszkania poznaniaków, a nie jedynie w rejonie Starego Miasta.

Tegoroczna edycja będzie już trzecią w historii i można zauważyć, że z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem poznaniaków. Organizatorem cyklu jest Estrada Poznańska, która ściśle współpracuje z Radami Osiedli, instytucjami oświatowymi i kulturalnymi w poszczególnych dzielnicach, a także mieszkańcami osiedli oddalonych od centrum miasta.

W tym roku wydarzeniom będzie towarzyszyć hasło „Wiele kultur - jeden Świat”. Organizatorzy chcą przybliżyć tradycje i kultury różnych rejonów świata -  m.in. Japonii, Indii, Afryki, Grecji i Hiszpanii.

Lato z Estradą oznacza szereg warsztatów, animacji, koncertów, spektakli teatralny, pokazów filmowych oraz potańcówek. W programie znalazły się atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W tym roku cykl zawita na Fabianowo-Kotowo, Rataje, Górczyn, Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Naramowice, Piątkowo, Podolany, Smochowice, Strzeszyn, Szczepankowo-Spaławie-Krzesinki i Świerczewo.

W najbliższy weekend wydarzenia odbywać się będą w rejonie Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, gdzie zaplanowano m.in. występy taneczne, warsztaty gry na bębnach dla dzieci, warsztaty taneczne z salsy i bachaty, warsztaty plastyczne z mangi oraz pokaz iluzji i biegi dzieci i młodzieży.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W ubiegłym roku w 227 wydarzeniach, które odbyły się w ramach „Lata z Estradą” wzięło udział ponad 50 tysięcy mieszkańców. Organizatorzy liczą na co najmniej takie samo zainteresowanie także w tym roku.

Pełen program wydarzeń z podziałem na osiedla dostępny jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA