"Mój kolorowy Czarny Czwartek" - wyjątkowa wystawa przedstawiająca wspomnienia dzieci z Poznańskiego Czerwca '56

Autor: A. Karczewska fot. Łazęga Poznańska
REKLAMA

Wydarzenia historyczne widziane oczami dzieci potrafią wyglądać zupełnie inaczej. Dziecko nie rozumie pewnych rzeczy, inne tłumaczy na swój sposób, a przy tym wszystkim dorośli za wszelką cenę chcą uchronić swoje pociechy przed zmartwieniem. Jak wyglądał Poznański Czerwiec ’56 oczami dzieci?

Łazęga Poznańska zaprasza na wyjątkowy pokaz fotografii ukazujących wspomnienia Poznańskiego Czerwca oczami 6-letniego Pawła. Dzieci zapamiętują wydarzenia inaczej niż dorośli. Zwykle nie rozumieją sytuacji i pewnych zachowań, tłumacząc sobie pewne rzeczy na swój sposób. Nie zapamiętują nazwisk czy dat, a miejsca, zapachy i sytuacje związane z bliskimi, którzy za wszelką cenę próbują uchronić je przed tym, co naprawdę się dzieje i stworzyć poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

„Mój kolorowy Czarny Czwartek” jest wystawą fotografii, które prezentują wspomnienia osób będących dziećmi w 1956 roku. Zdjęcia powstały podczas specjalnej sesji, w czasie której zaaranżowano scenografię mającą przypominać mieszkanie lat 50. Udział w sesji wzięła kombatantka Czerwca’56, Aleksandra Banasiaki rekonstruktorzy z grupy rekonstrukcji historycznej TID Semper Fidelis z Lubonia oraz ich przyjaciele a w szczególności dzieci.

Autorem fotografii jest Sergiusz Myszograj, który od ponad 10 lat zajmuje się rekonstrukcją historyczną.

Wystawa dostępna będzie przez trzy dni, od 28 do 30 czerwca w siedzibie Łazęgi Poznańskiej przy ul. św. Marcin 75. Otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 16:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA