"Tu będzie Teatr!" - szereg atrakcji przygotowanych przez Teatr Muzycznych w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Czy można zacząć świętować przeprowadzkę na kilka lat przed powstaniem nowego miejsca? Teatr Muzyczny w Poznaniu uważa, że można i zaprasza do wspólnego celebrowania nowej siedziby, która ma powstać u zbiegu ul. św. Marcin i Skośnej. Na piątek i sobotę przygotowano atrakcję zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych poznaniaków w ramach akcji „Tu będzie teatr!”.

„Tu będzie teatr!” to koncerty i spektakle organizowane przez Teatr Muzyczny w Poznaniu w miejscu, w którym za kilka lat powstanie nowa siedziba placówki, czyli na rogu ul. św. Marcin i Skośnej, przy Akademii Muzycznej.

Wydarzenie zostanie podzielone na cztery części. Pierwsza odbędzie się w piątek, a trzy pozostałe w sobotę.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na piątek, na godzinę 19:00, kiedy to rozpocznie się koncert musicalowy „To jest ten moment”. Zaprezentowane zostaną utwory z najnowszej premiery musicalu „Pippin, czyli historia prawdziwa w poszukiwaniu szczęścia”. Na scenie pojawi się Kuba Badach, Janusz Kruciński, Edyta Krzemień, Katarzyna Rościńska oraz soliści i zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Natomiast o godzinie 20:30 rozpocznie się musical „Zakonnica w przebraniu”, czyli jeden z najpopularniejszych spektakli wśród poznańskiej publiczności.

Sobota rozpocznie się od części II, która skierowana jest do najmłodszych. O godzinie 10:30 Teatr zaprasza na spektakl muzyczny dla dzieci „Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”. Natomiast o 11:50 odbędzie się koncert „Kids for Kids”.

Część III rozpocznie się o godzinie 13:00 uroczystym wejściem parady Patronów Miasta i koncertem BUM BUM ORKeSTAR. Godzinę później rozpocznie się Koncert Pierwszej poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, a o 15:30 „Tango Fogg”, czyli Radosław Elis, który wykona piosenki Mieczysława Fogga w nowych aranżacjach.

Część IV to finał Malta Festival Poznań „Operetta!” Żyjesz w Matrixie”, czyli koncert z udziałem m.in. Justyny Szafran, donGURALesko i Mateusza Holaka wraz z Orkiestrą Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Bilety na wydarzenia dostępne są w kasie Teatru Muzycznego oraz online.

Więcej o planowanej inwestycji można przeczytać tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA