"Sportowe Żegrze" - ruszyła budowa nowoczesnego obiektu sportowego

Autor: A. Karczewska fot. PIM vid. PIM
REKLAMA

Rozpoczęły się prace przy budowie nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu sportowego w ramach projektu "Sportowe Żegrze". Wykonawca rozpoczął pierwsze roboty ziemne od razu po przejęciu placu budowy.

Nowoczesny obiekt ma powstać w sąsiedztwie KM PSP, między ulicami: Bobrzańską i Milczańską. Znajdzie się tam boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy syntetycznej, wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej i koszykówki, a także poliuretanowa bieżnia.

Dla dzieci powstanie plac zabaw wyposażony m.in. w bujaki na sprężynach i huśtawki. W sąsiedztwie stanie także siłownia zewnętrzna oraz miejsce do street workoutu wraz z wyposażeniem.

Całość zostanie objęta monitoringiem, a teren zostanie uzupełniony trawnikiem, nowymi nasadzeniami oraz elementami małej architektury.

Wykonawca rozpoczął pierwsze prace ziemne od razu po przejęciu terenu pod budowę. Na początek zdjęto wierzchnią warstwę gleby i wykonano stabilizację terenu oraz korytowanie pod oba boiska.

Wzdłuż planowanego dużego boiska rozpoczęto prace przy podsypce piaskowej. W kolejnych dniach wykonawca przejdzie do dalszych robót związanych z warstwami konstrukcyjnymi.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA