Który komisariat ma najlepszą parę patrolową w Wielkopolsce?

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Wiadomo już, które policyjne patrole są najlepsze w Wielkopolsce. W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nagrodzono wyróżniających się policjantów i zaprezentowano patrol, który będzie reprezentował Wielkopolskę w ogólnopolskim finale.

Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" odbywają się już od 25 lat. Organizatorem, a zarazem gospodarzem zawodów jest Szkoła Policji w Słupsku.

Funkcjonariusze ze wszystkich komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji rywalizują o miano „Patrolu Roku”.

Konkurs ma na celu doskonalenie zawodowe policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną, a tym samym są najbliżej obywateli i ich problemów.

Ogólnopolski finał turnieju poprzedzony jest eliminacjami wojewódzkimi, w których rywalizują najlepsi policjanci wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji. W Wielkopolsce oznacza to wszystkie jednostki garnizonu wielkopolskiego oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

W tym roku do konkursu w eliminacjach wojewódzkich przystąpiło 66 policjantów, czyli 33 pary. Rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach:

- test wiedzy zawodowej
- sprawność fizyczna
- wyszkolenie strzeleckie

Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się dziś w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wręczono nagrody dla najlepszych.

Pierwsze miejsce zajął patrol Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie w składzie sierż. Michał Piosik i sierż. Dariusz Cebulski. Na drugim miejscu uplasowała się para st. sierż. Seweryn Tarłowski i sierż. Mateusz Skorzybót, natomiast podium zamknął patrol z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu w składzie st. sierż. Jakub Stachowski oraz st. sierż. Patryk Chrystek.

Zwycięska para patrolowa będzie reprezentować Wielkopolskę w ogólnopolskim finale.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA